Ľudia sa pri prechode bratislavským Starým Mestom chytajú za hlavu: Kto toto vymyslel?! | Topky.sk

°C

Utorok, 12. november 2019. Meniny má Svätopluk, zajtra Stanislav.

Ľudia sa pri prechode bratislavským Starým Mestom chytajú za hlavu: Kto toto vymyslel?!

Čierna ozruta v Starom Meste sa nepáči nikomu
Čierna ozruta v Starom Meste sa nepáči nikomu
Zdroj: Jan Zemiar
05.11.2015 09:01

BRATISLAVA - Nedá sa nevšimnúť si to! Reč je o hrubom čiernom asfaltovom páse, ktorý už nejaký ten deň špatí chodník v bratislavskom Starom Meste. Ľudia pri prechádzaní okolo neho len neveriacky krútia hlavou a pýtajú sa, ako je možné, že niečo také mohlo vôbec vzniknúť. My sme to zistili a potešíme vás.


Vaše tipy

Chodník na Klariskej ulici v Bratislave, obzvlášť časť začínajúca pri podchode, je už dlhší čas v katatrofálnom stave. Okrem mačacích hláv ho tvorí aj asfalt, či skôr niekoľko jeho zlátanín, ktoré sa používaním zničili. Radnica sa rozhodla túto chybičku krásy opraviť novým asfaltom. Výsledok ale príliš lichotivý nie je a ľudia na znetvorený chodník frflú.

Ľudia sa pri prechode
Zdroj: Jan Zemiar

Ľudia sa pri prechode
Zdroj: Jan Zemiar

"Preboha, to kto niečo také vymyslel?" Veď to vyzerá ako päsť na oko! To sa naozaj nedalo spraviť lepšie? napísal nám Vladimír. "To si snáď robia srandu. Veď keď to uvidia turisti, otočia sa na päte a celá Bratislava im bude na smiech," pridáva sa čitateľka Zuzana.

Ľudia sa pri prechode
Zdroj: Jan Zemiar

Ľudia sa pri prechode
Zdroj: Jan Zemiar

Dobrou správou je, že je to len riešenie dočasné a škaredý čierny pás na Klariskej nebude naveky. "Mestská časť opravovala pôvodné, značne poškodené asfaltové plochy z dôvodu prevencie zatekania, podmývania a narúšania podložia opravenej dlažby. Budúci rok plánujeme pokračovať v rekonštrukcii Klariskej ulice, a to kompletnou výmenou terajších asfaltových povrchov, od križovatky Klariskej s Baštovou až po schody nadchodu Kapucínska podľa možností schváleného rozpočtu pre rok 2016. Ide teda o provizórne, nie finálne riešenie," povedala Topkám hovorkyňa bratislavskej mestskej časti Staré Mesto Nora Gubková.


Galéria

Čierna ozruta v Starom

Nástroje k článkuZDROJ: np
FOTO: Ján Zemiar

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články