Opatrenia na pochode v Bratislave: Prehľad odklonených liniek MHD, čaj pre účastníkov | Topky.sk

Piatok, 17. august 2018. Meniny má Milica, zajtra Elena, Helena.

Opatrenia na pochode v Bratislave: Prehľad odklonených liniek MHD, čaj pre účastníkov

Prinášame vám informácie o odklone mestskej hromadnej dopravy počas dnešného zhromaždenia Za slušné Slovensko
Prinášame vám informácie o odklone mestskej hromadnej dopravy počas dnešného zhromaždenia Za slušné Slovensko
Zdroj: FB/Postavme sa za slušné Slovensko, FB/DPB
09.03.2018 15:50

BRATISLAVA – Dnes vyjdú na bratislavské Námestie SNP desaťtisícové davy ľudí, ktorí sa prídu postaviť "Za slušné Slovensko." Vzhľadom na vzniknutú udalosť sme oslovili bratislavský Dopravný podnik, aby sme vás mohli informovať, ako bude počas zhromaždenia koordinovaná a obmedzená mestská hromadná doprava.


Organizátori dnešného zhromaždenia, ktoré nesie názov Za slušné Slovensko očakávajú takmer 30-tisícovú účasť. Síce sa tentoraz nebude pochodovať, udalosť výrazne ovplyvní mestskú hromadnú dopravu (MHD). Prinášame vám prehľad liniek MHD, ktoré budú operatívne odklonené od 17:00 hodiny. Ako nás informovala hovorkyňa bratislavského Dopravného podniku Adriana Volfová, dopravný podnik bude počas celej akcie v úzkej spolupráci s políciou. V teréne budú posilnené hliadky dispečingu Dopravného podniku Bratislava, ktorý bude na vzniknutú dopravnú situáciu reagovať operatívne v spolupráci s políciou,“ uviedla hovorkyňa.

Slováci dnes opäť vyjdú do ulíc: ZOZNAM miest, najväčšie zhromaždenia od revolúcie

Zoznam odklonených liniek MHD od 17:00 hodiny

Linky 31 a 39 budú odklonené v smere: z Nábrežie armádneho generála Ludvíka Svobodu cez Vajanského nábrežie, Karadžičovu, Legionársku, Šancovú, Trnavské mýto a späť na konečnú Cintorín Slávičie údolie: z Trnavského mýta cez Krížnu, Karadžičovu a ďalej po odklonová trase.

Linky 80 a 94 budú odklonené z telesa Mosta SNP do obratiska Most SNP a späť na svoju trasu.

Linky číslo 83, 93, 94, 184 budú obojsmerne odklonené zo zástaviek Pražská, Šancová, Legionárska, Karadžičova, Vajanského nábrežie, Most SNP.

Odklon trolejbusových liniek od 17:00 hodiny

Linka 208 bude odklonená z Prievozskej cez Mlynské nivy na konečnú Nemocnica sv. Michala a späť na svoju trasu.

Linka 207 bude odklonená obojsmerne cez ulice Záhradnícka, Karadžičova, Legionárska, Šancová, Pražská, Hroboňova.

Linka 212 bude premávať cez ulice Pražská, Šancová, Legionárska, Karadžičova, Mlynské nivy -obojsmerne.

V úseku Koliba, Karpatská, Žilinská, Mýtna, Hodžovo námestie a späť bude zabezpečená náhradná doprava trolejbusmi s vybavením APU.

Odklon električkových liniek od 17:00 hodiny

Električkové linky číslo 3, 4, 5, 7, 8 a 9 budú v centrálnej mestskej oblasti premávať po odklonových trasách. Dispečing bratislavského Dopravného podniku zabezpečí operatívne riadenie MHD.

Opatrenia mesta a polície

Hlavné mesto v súvislosti s dnešným pochodom „Postavme sa za slušné Slovensko“ v Bratislave pripravilo na základe pokynu primátora Iva Nesrovnala  viaceré opatrenia a aktivity, cieľom ktorých je pomôcť organizátorom zabezpečiť pokojný a bezproblémový priebeh zhromaždenia, na ktorom sa očakáva masívna účasť občanov.  

Mestská polícia posilní počas pochodu výkon poriadkovej služby. Zároveň prijala viaceré opatrenia, ktoré bude realizovať v spolupráci s Policajným zborom SR v záujme zabezpečenia verejného poriadku a bezpečnosti.  

Hlavné mesto bude zároveň v priestoroch pred Starou tržnicou podávať pre účastníkov pochodu občerstvenie vo forme čaju.  

Medzi ďalšie opatrenia hlavného mesta patrí rozmiestnenie mobilných toaliet na Námestí SNP, ako aj zabezpečenie mimoriadnej kapacity pracovníkov, ktorí budú upratovať námestie po skončení zhromaždenia

Vzhľadom na mimoriadnu situáciu v Slovenskej republike a z úcty k obetiam vrážd, Jánovi Kuciakovi a jeho snúbenici Martine Kušnírovej, sa redakcia topky.sk rozhodla zrušiť diskusiu k tomuto článku.


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/vo
ZDROJ: dpb
FOTO: FB/Postavme sa za slušné Slovensko, FB/DPB

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články