°C

Streda, 21. október 2020. Meniny má Uršula, zajtra Sergej.

Takto začínala Pravá blondínka: Aha, 15-ročná Reese Witherspoon

Reese Witherspoon
Reese Witherspoon
Zdroj: MGM
22.03.2020 00:01

LOS ANGELES - Herečka Reese Witherspoon sa stala všeobecne známou vďaka filmu Pravá blondínka. Pred kamerami však stála dávno predtým. Začínala ako 15-ročná.


Reese Witherspoon sa narodila 22. marca 1976. Jej otec bol lekár a mama zas robila profesorku tiež v medicínskom odbore – prednášala sestričkám. Reese bola ale ako 7-ročná vybratá do reklamy a začala sa orientovať na herectvo. Neskôr síce začala na univerzite študovať anglickú literatúru, no štúdium zanechala, aby sa mohla naplno venovať nakrúcaniu. 

V tom čase už za sebou mala viaceré filmové skúsenosti. Ako 15-ročná si zahrala rovno v dvoch filmoch – V mesačnom svite a Divoký kvet. 

Takto začínala Pravá blondínka:
Zdroj: MGM

Takto začínala Pravá blondínka:
Zdroj: MGM

Neskôr si zahrala napríklad v snímkach Mestečko Pleasentville, Veľmi nebezpečné známosti či Americké psycho. Slávu jej však priniesol v roku 2001 film Pravá blondínka. zahrala si aj v pokračovaní a na tento rok bola pôvodne plánovaná tretia časť. 

V súkromí bola 8 rokov vydatá za kolegu Ryana Phillipa. Aktuálne je jej manželom herecký agent Jim Toth, za ktorého sa vydala v roku 2011. Spoznali sa na párty, kde Reese obťažoval opitý chlapík a práve Jim prišiel zachrániť situáciu, keďže išlo o jeho kamaráta. 

Takto začínala Pravá blondínka:
Zdroj: Instagram RW


Galéria

Reese Witherspoon Reese Witherspoon ako 15-ročná Reese Witherspoon (vľavo) ako Reese Witherspoon s manželom

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ev

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články