Slovenský James Bond: Toto je žena jeho života | Topky.sk

Streda, 17. júl 2019. Meniny má Bohuslav, zajtra Kamila.

Slovenský James Bond: Toto je žena jeho života

Ján Gallovič
Ján Gallovič
Zdroj: TASR
22.11.2018 00:01

BRATISLAVA - Jeho hlasom už prehovorili mnohí zahraniční herci na slovenských obrazovkách. Davida Hasselhoffa daboval v seriáli Knight Rider aj v Pobrežnej hliadke a do Jamesa Bonda sa prevtelil vo filmoch s Danielom Craigom. Herec Ján Gallovič je však na rozdiel od agenta s povolením zabíjať už dlhé roky šťastne ženatý. Jeho vyvolenou sa stala baletka.


Ján Gallovič sa narodil 22. novembra 1960. Po štúdiu na VŠMU pôsobil na Novej scéne v Bratislave, neskôr v Divadle Andreja Bagara v Nitre, od roku 1996 je členom činohry SND. 

Monika Hilmerová a Ján Gallovič v roku 1996
Slovenský James Bond: Toto
Zdroj: RTVS

Okrem účinkovania na divadelných doskách má za sebou množstvo televíznych filmov, objavil sa však napríklad aj v Smrtonosnej pasci s Bruceom Willisom, kde si zahrali aj ďalší Slováci - Roman Luknár, Mako Hindy a Patrik Rytmus Vrbovský. 

Hlas ale prepožičal hercom v mnohých ďalších zahraničných filmoch. Nahovoril Davida Hasselhoffa, Liama Neesona, ale aj Daniela Craiga vo filmoch o Jamesovi Bondovi. 

Slovenský James Bond: Toto
Zdroj: Česká televize / Jiří Salik Sláma

V súkromí je šťastne ženatý s bývalou baletkou Norou Gallovičovou. Vzali sa v októbri 1988 po štvorročnom vzťahu. Majú spolu dcéru Alexandru. 

Nora Gallovičová kedysi
Slovenský James Bond: Toto
Zdroj: snd

Nora Gallovičová tiež pôsobí v SND
Slovenský James Bond: Toto
Zdroj: snd


Galéria

Nástroje k článku


ZDROJ: ev

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články