Životné tragédie Ladislava Chudíka: Nešťastné manželstvo, liečba na psychiatrii, odmietnutie od Vášáryovej | Topky.sk

Nedeľa, 20. október 2019. Meniny má Vendelín, zajtra Uršula.

Životné tragédie Ladislava Chudíka: Nešťastné manželstvo, liečba na psychiatrii, odmietnutie od Vášáryovej

Ladislav Chudík
Ladislav Chudík
Zdroj: CT
27.05.2019 00:01

BRATISLAVA - Herec Ladislav Chudík by sa dnes dožil 95 rokov. Všetci si navždy budeme pamätať jeho bravúrne výkony v divadle či pred kamerami, ktoré predvádzal aj napriek niekoľkým nešťastným udalostiam vo svojom súkromí.


Ladislav Chudík sa narodil 27. mája 1924. Patrí k popredným slovenským hercom, vytvoril množstvo postáv v divadle, televízii aj v rozhlase. Výber z filmov, v ktorých účinkoval: Kapitán Dabač, Buddenbrookovci, Soľ nad zlato, Putovanie Jana Amosa, Zabudnite na Mozarta, Všetci moji blízki, Kawasakiho ruža, Červený kapitán. Jeho najznámejšou seriálovou úlohou je doktor Sova z Nemocnice na okraji mesta. 

Životné tragédie Ladislava Chudíka:
Zdroj: CT

Herecký velikán zomrel 29. júna 2015, len mesiac po dovŕšení 91 rokov. Po boku mal milujúcu manželku Alenu, s ktorou prežil vyše tridsať rokov. No predtým, než ju k nemu osud privial, zakúsil poriadne nešťastné chvíle. 

Chudík sa prvý raz oženil v roku 1957 s Češkou Helenou. Pracovala ako manekýnka, no neskôr u nej prepukla duševná choroba. Trpela záchvatmi. „Najskôr sa charakterizovali ako lucidný sen, neskoršie ako epilepsia a nakoniec sa objavil nezhubný nádor na mozgu - astrocytóm,“ povedal kedysi herec pre TA3. Nechcel byť zbabelý a manželku opustiť, no lekári mu odporučili odlúčenie. 

Životné tragédie Ladislava Chudíka:
Zdroj: snd

Napokon, veď aj on sám skončil na psychiatrii. „Sám som sa potom liečil pod tlakom situácie u psychiatrov,“ priznal otvorene. Po dvojročnom odlúčení sa s Helenou rozviedol v roku 1979. V čase, keď nežil s manželkou, sa mu zapáčila kolegyňa Emília Vášáryová. Dokonca jej písal listy, ona však jeho lásku neopätovala. V roku 1982 sa napokon oženil s právničkou Alenou a osvojil si jej dcéru Bereniku. 

Životné tragédie Ladislava Chudíka:


Galéria

Ladislav Chudík Ladislav Chudík a Eliška Ladislav Chudík a Emília Ladislav Chudík s druhou Ladislav Chudík v roku Ladislav Chudík v roku Ladislav Chudík v roku Ladislav Chudík v roku

Nástroje k článkuZDROJ: ev
FOTO: RTVS, ČT, SFÚ, TG

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články