„Akoby nám chýbal kus našej duše,“ hovorí kapela LUCIE. Na jeseň 2021 plánujú veľké veci. | Topky.sk
Sobota, 18. september 2021. Meniny má Eugénia, zajtra Konštantín.

„Akoby nám chýbal kus našej duše,“ hovorí kapela LUCIE. Na jeseň 2021 plánujú veľké veci.

Kapela Lucie zahrá v septembri na Slovensku
Kapela Lucie zahrá v septembri na Slovensku
Zdroj: Facebook stránka LUCIE
23.04.2021 18:00

Obľúbená česká kapela LUCIE má za sebou ťažké obdobie, ktoré však dokázali pretvoriť do tvorby úžasného projektu. Aj v týchto dňoch pripravujú nový program pre jesenné turné, kde zaznejú exkluzívne hudobné aranžmány v sprievode symfonického orchestra. V rámci turné LUCIE V OPEŘE sa zastavia aj na Slovensku - 30.9. na Zimnom štadióne v Bratislave.


Členovia kapely David Koller, Robert Kodym, P.B.Ch. a Michal Dvořák opísali ich prežívanie pandémie, ktorá spôsobila, že viac ako rok nemohli koncertovať: „Uplynulé obdobie bolo pre všetkých veľmi ťažké. Nám ale okrem iného rok 2020 ukázal, že bez kultúry to jednoducho nejde. Akoby nám chýbal kus našej duše, možnosť sebavyjadrenia, sloboda, a to nielen tá umelecká, ktorú by sme si mali bezpodmienečne chrániť. O to viac sa tešíme, že sa v roku 2021 opäť vrátime na pódium a znovu so svojimi fanúšikmi zažijeme tú ohromnú energiu, ktorá pri živom vystúpení vzniká. To je zážitok, ktorý sa nedá ničím nahradiť...“

Kapela však využila čas bez koncertov naplno a na jeseň 2021 pripravujú výnimočné turné. Po rokoch opäť vystúpia so symfonickým orchestrom a pracujú na exkluzívnych úpravách skladieb. Kryštofom Markom, držiteľom Českého leva za hudbu k filmu Masaryk, ktorý vytvoril nové symfonické aranžmány pre celý program tejto show. V kombinácii kompletného obsadenia skupiny, Filharmónie Hradec Králové a speváckeho zboru sa tak na fanúšikov chystá takmer dvojhodinový prierez celou tvorbou Lucie tak, ako ho ešte nezažili.

Koncert LUCIE v Národ
Zdroj: Michal Hančovský/ Facebook stránka LUCIE

Kapela Lucie zahrá v septembri
Zdroj: Silvi Production

Členovia skupiny Lucie sa zhodujú, že jednou z najväčších a najnáročnejších inovácií bola príprava samotnej organicky dynamickej scény, ktorá využíva najnovšie technológie z oblasti zvuku a vizuálnych efektov a zároveň osvedčené divadelné princípy: „Na scéne, ktorú chceme fanúšikom predstaviť, sme pracovali takmer rok. Práca to bola náročná, ale krásna a veríme, že to bude stáť za to. Je to pre nás špeciálny projekt, preto chceme, aby aj naši fanúšikovia z nej mali výnimočný zážitokzdôrazňujú členovia skupiny.

Nezmeškajte výnimočný koncert skupiny LUCIE  30.9.2021 o 20:00hod. na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave.

Vstupenky nájdete na Predpredaj.sk.

- reklamná správa - 


Galéria

Kapela Lucie zahrá v septembri Koncert LUCIE v Národ Kapela Lucie zahrá v septembri

Nástroje k článku



PR článok

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články