Sobota23. september 2023, meniny má Zdenka, zajtra Ľubor, Ľuboš

Divadelný život sa nezastaví: Štátne divadlo Košice pripravuje náhradný hrací plán

Štátne divadlo Košice pripravuje náhradný hrací plán PR článok Zobraziť galériu (2)
Štátne divadlo Košice pripravuje náhradný hrací plán (Zdroj: Štátne divadlo Košice)

Štátne divadlo Košice síce na základe stredajšieho rozhodnutia vlády o vyhlásení núdzového stavu na dobu 45 dní a na základe prijatých opatrení ruší pôvodný program repertoárových predstavení plánovaný na obdobie od 1. októbra do 14. novembra, ale opera, balet aj činohra už pripravujú alternatívnu dramaturgiu hracieho plánu počas núdzového stavu. Informovať o nej bude divadlo začiatkom budúceho týždňa.

Návštevníci, ktorí majú zakúpené vstupenky na zrušené predstavenia prostredníctvom elektronického nákupu cez rezervačný portál navstevnik.sk môžu požiadať o vrátenie vstupného písomne e-mailom na adrese sales@sdke.sk s uvedením čísla účtu vo formáte IBAN. K žiadosti je potrebné priložiť vstupenky v elektronickej podobe – sken resp. elektronická vstupenka zo stránky www.navstevnik.sk. Zakúpené vstupenky môžete vrátiť aj v dennej pokladni ŠDKE, ktorá bude od soboty 3. októbra 2020 opäť otvorená podľa riadnych otváracích hodín. Žiadosť o vrátenie vstupného podľa predchádzajúcich podmienok je potrebné podať najneskôr do 2 rokov od zrušenia predstavenia, inak nárok na vrátenie vstupného zaniká v zmysle príslušných právnych predpisov.

Od stredajšieho rána začalo v rámci preventívnych opatrení v  Štátnom divadle Košice plošné testovanie zamestnancov pomocou antigénových rýchlotestov. Na ich nákup použilo divadlo prostriedky, ktoré na protipandemické opatrenia pre svoje inštitúcie vyčlenilo Ministerstvo kultúry SR.

Štátne divadlo Košice pripravuje
Zobraziť galériu (2)
 (Zdroj: Štátne divadlo Košice)

Je to jedno z opatrení, ktoré prijal krízový štáb ŠDKE pod vedením generálneho riaditeľa Ondreja Šotha v súvislosti s výskytom koronavírusu. Zároveň divadlo inštalovalo pri vstupoch do jednotlivých priestorov skenery SANOstation v slovenskom designe a od slovenského výrobcu, ktoré okrem merania telesnej teploty zaznamenávajú aj správne použitie rúška a upozorňujú na potrebu dezinfekcie. 

Už v najbližších dňoch divadlo nakúpi aj germicidné žiariče, ktoré budú slúžiť na rýchlu dezinfekciu skúšobní a ďalších priestorov. Všetky tieto opatrenia smerujú k tomu, aby sa umelecké súbory po desaťdňovej prestávke mohli od pondelka 4. októbra vrátiť do práce a obnoviť skúšobný proces. Aj ten bude prebiehať za sprísnených hygienických a bezpečnostných podmienok, s vytvorením koridorov, tak aby sa na minimum obmedzil kontakt zamestnancov mimo svojho súboru respektíve útvaru. 

- reklamná správa -

Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program
Článkov: 8

Ďalšie zo Zoznamu