Radičová sa po rokoch zapojila do politiky: Zosmiešňujúci útok na Fica tesne pred voľbami! | Topky.sk

Štvrtok, 21. jún 2018. Meniny má Alojz, zajtra Paulína.

Radičová sa po rokoch zapojila do politiky: Zosmiešňujúci útok na Fica tesne pred voľbami!

Expremiérka Radičová a premiér Fico.
Expremiérka Radičová a premiér Fico.
09.02.2016 16:19

BRATISLAVA - Tesne pred voľbami si Robert Fico nenechá ujsť jedinú príležitosť, aby sa nepochválil svojimi činmi. Časté tlačovky sa konajú najmä v súvislosti so znižovaním nezamestnanosti a vytváraním pracovných miest. Pochvalné ódy mu však zrušila bývalá premiérka Iveta Radičová. Tá sa po prvý raz ozvala v predvolebnej kampani a dala to Ficovi takto pocítiť!


"My už v priebehu leta môžeme atakovať magickú 10-% hranicu. Toto je náš výsledok. Máme najviac voľných pracovných miest v histórii, hovoria súkromné pracovné portály. Dnes sme klesli o ďalšie desatiny na 10,63 %. Ten trend je veľmi dobrý," vyhlásil Fico.

Premiér poukázal na to, že za vlády Ivety Radičovej od júla 2010 do apríla 2012 sa zvýšil počet nezamestnaných o 22 300. Jeho vláde sa pritom podarilo od roku 2012 znížiť nezamestnanosť z celkovej miery 14,73 % na evidovanú nezamestnanosť na úrovni 10,63 %, tvrdí Fico. Na jeho slová spred dvoch týždňov zareagovala Radičová.

Fico si nenechá ujsť príležitosť pochváliť sa dobrými číslami
Robert Fico
Zdroj: SITA

Prvý raz v kampani

"Najdôležitejšia a podcenená udalosť, ktorá je zároveň najväčším prešľapom je informácia strany Smer-SD o výsledkoch svojho vládnutia v porovnaní s Radičovej vládou," tvrdí expremiérka, ktorá na Facebooku zverejnila čísla podľa ktorých Fico zavádza. Že Ficove štatistiky nezodpovedajú realite dokázala touto tabuľkou. Hádka okolo čisiel zamestnanosti je zaujímavá najmä z toho dôvodu, že sa tak deje v predvolebnej kampani. Kritika Radičovej môže mať za následok spochybnenie úspešnosti vlády a následný úbytok hlasov pre Ficov Smer.

Radičová sa po rokoch

Ficove grafy sú rovnaké ako Kažimírove

Radičová podotkla, že Ficove štatistiky sa podobajú na tie Kažimírove, keď sa v priamom prenose zosmiešnil ukazovaním radikálneho poklesu ceny plynu. "Spôsob porovnania je úplne rovnaký, ako v prípade známeho grafu o radikálnom poklese cien plynu meraných v iných jednotkách. Takto vláda R. Fica porovnáva napríklad mieru zamestnanosti a nezamestnanosti. Zmeny však možno porovnávať iba vtedy, ak sa použije rovnaká metodika vykazovania, buď platná v minulosti, alebo platná v súčasnosti," podotkla expremiérka.

Ozvala sa v predvolebnej kampani
Iveta Radičová
Zdroj: topky

Dodala tiež, že je nekorektné porovnávať jej vládu, ktorá trvala iba dva roky a Ficovu, ktorá mala na robenie reforiem celé štyri roky. "Z tohto hľadiska sú výsledky, ktoré verejnosti predkladá strana Smer-SD a ich porovnanie s vládou pravice v rokoch 2010-2012 nekorektné, nesprávne a nezodpovedajú realite," napísala. Do volieb zostáva už len menej ako mesiac a napätie bude zrejme stúpať.


Galéria

Expremiérka Radičová a premiér Fico si nenechá ujsť Ozvala sa v predvolebnej

Nástroje k článkuZDROJ: TASR, TMZ
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články