Maďarská polícia v šoku: Zadržali migranta, zistili že ide o masového vraha z Pakistanu | Topky.sk

Piatok, 20. júl 2018. Meniny má Iľja, Eliaš, zajtra Daniel.

Maďarská polícia v šoku: Zadržali migranta, zistili že ide o masového vraha z Pakistanu

Zdroj: SITA/AP
26.10.2017 14:12

BÓLY - V Maďarsku bol v skupine migrantov, snažiacich sa ilegálne prejsť do Rakúska, zadržaný Pakistanec, ktorému tamojšie úrady pripisujú sedem desiatok vrážd. Oznámila to agentúra AFP s odvolaním sa na maďarskú a rakúsku políciu.


Tridsaťpäťročný Pakistanec, označený iba iniciálmi A. Z., bol zadržaný policajtmi ešte v utorok na juhu Maďarska. "Pakistan vydal na zadržaného muža medzinárodný zatykač," uviedlo policajné komuniké.

Podľa rakúskych vyšetrovateľov sa podozrivý prezýva "pakistanský mäsiar" a vo vlasti čelí obvineniu, že ako nájomný vrah zniesol zo sveta okolo 70 ľudí. Práve rakúski kriminalisti podľa agentúry MTI odovzdali maďarským kolegom informáciu, že jeden z najhľadanejších pakistanských zločincov má v pláne dostať sa do Rakúska za pomoci prevádzačov. 

Údajný zabijak a jeho skupina 42 migrantov sa takto dostali do Maďarska. Zadržaní boli pri obci Bóly, ležiacej asi 175 kilometrov južne od Budapešti, neďaleko od hraníc so Srbskom a Chorvátskom. O vydanie podozrivého do vlasti sa má podľa MTI rozhodnúť v najbližších dňoch.


Nástroje k článku


ZDROJ: ČTK

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články