°C

Štvrtok, 22. október 2020. Meniny má Sergej, zajtra Alojzia.

Veľké zatýkanie v Turecku: Polícia zadržala 147 osôb podozrivých z členstva v Daeš

Bezpečnostní pracovníci zatýkajú muža v tureckom Kayseri
Bezpečnostní pracovníci zatýkajú muža v tureckom Kayseri
Zdroj: TASR/DHA via AP
30.12.2019 20:20

ISTANBUL - Turecká polícia zatkla pri raziách po celej krajine 147 osôb podozrivých z členstva v extrémistickej organizácii Daeš. Informovala o tom v pondelok štátna tlačová agentúra Anadolu.


Desiatky Iračanov a Sýrčanov boli v minulých dňoch medzi zatknutými v deviatich tureckých provinciách vrátane Ankary, Bursy a Batmanu. V pondelok zatkli v Istanbule 24 ľudí podozrivých z členstva v Daeš. Minulý týždeň polícia oznámila v tomto meste zatknutie 20 takýchto osôb.

V novembri Turecko zrýchlilo proces odsunu zahraničných členov Daeš nachádzajúcich sa v tureckých alebo sýrskych väzniciach - s tým, že Turecko "nie je hotel" pre cudzích štátnych príslušníkov, ktorí boli členmi alebo sympatizantmi teroristických organizácií. Ankara kritizuje krajiny Západu za to, že svojich občanov, ktorí sa pripojili k militantom z Daeš v Sýrii a Iraku, odmietajú prijať späť a opakovane vyzýva, aby za nich prevzali zodpovednosť.

Agentúra AFP pripomína, že Turecko bolo dejiskom viacerých útokov zo strany Daeš v rokoch 2015 a 2016, čo vyvrcholilo masakrom v istanbulskom nočnom klube na Silvestra v roku 2017, ktorý si vyžiadal 39 obetí na životoch - väčšinou z radov cudzincov.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články