Streda, 21. apríl 2021. Meniny má Ervín, zajtra Slavomír.

Zásah nemeckej polície priniesol svoje ovocie: Zadržali ženu s napojením na Daeš

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: TASR/Bodo Marks/dpa via AP
16.11.2019 15:25

FRANKFURT NAD MOHANOM - Ženu nemeckého pôvodu podozrivú z napojenia na teroristickú organizáciu Daeš zadržali v piatok večer po prílete na letisko do nemeckého mesta Frankfurt nad Mohanom po tom, ako bola vyhostená z Turecka. Informovala o tom v sobotu nemecká spolková prokuratúra, píše agentúra AFP.


Nemecká prokuratúra Nasim A. obviňuje z toho, že v roku 2014 odcestovala do Sýrie, kde žila na území okupovanom Daeš. Začiatkom roku 2015 sa vydala za jedného z bojovníkov Daeš a neskôr sa presťahovali do mesta Tal Afar v Iraku. Mesačne údajne od Daešu dostávala sto dolárov.

Zatiaľ čo jej manžel bojoval, ona viedla domácnosť. Neskôr sa dvojica vrátila do Sýrie, kde Nasim A. začiatkom tohto roku zadržali kurdské bezpečnostné sily a následne žila v utečeneckom tábore al-Haul v severovýchodnej Sýrii. Zadržaná žena vlastnila útočnú pušku kalašnikov.

Nasim A. bola z Turecka vyhostená spolu s ďalšou ženou. S vyhosťovaním zahraničných bojovníkov Daeš do krajín ich pôvodu začala Ankara v pondelok tento týždeň. Turecko totiž kritizuje krajiny Západu za to, že odmietajú repatriovať svojich občanov, ktorí sa pridali k bojovníkom Daeš v Sýrii a Iraku.

Turecko vo štvrtok vyhostilo z krajiny muža považovaného za člena salafistického hnutia spolu s jeho rodinou. Toho následne zatkli nemecké úrady a momentálne sa nachádza vo väzbe v Berlíne.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články