°C

Piatok, 5. marec 2021. Meniny má Fridrich, zajtra Radoslav.

Boje v Sýrii pokračujú: Islamisti nabrali v dôsledku zlého počasia druhý dych

V Sýrii ostáva posledná bašta Daeš.
V Sýrii ostáva posledná bašta Daeš.
Zdroj: SITA/AP Photo/Maya Alleruzzo
14.03.2019 14:40

BAGHÚZ - Spojenými štátmi podporované sýrske povstalecké jednotky vo štvrtok uviedli, že militanti extrémistickej organizácie Daeš využili nepriaznivé počasie a na svojom poslednom kontrolovanom kúsku územia na východe Sýrie uskutočnili sériu protiútokov. Informovala o tom agentúra AP.


Vo štvrtok - deň po tom, ako Daeš v sýrskej dedine Bághúz využil nepriaznivé počasie na spustenie protiútokov proti Kurdmi vedeným Sýrskym demokratickým silám (SDF) - aj naďalej vládne veterné počasie. Vietor a oblaky prachu obmedzili viditeľnosť a extrémisti si dočasne oddýchli od náletov a leteckých prieskumov SDF. Militanti tiež pálili pneumatiky, aby hustými kúdolmi dymu zaplnili ovzdušie nad svojím stanovým táborom v Bághúze, kde zostáva neznámy počet bojovníkov Daeš. 

Adnán Afrín - hovorca SDF podporovaných Spojenými štátmi - v stredu večer povedal, že v tejto oblasti dochádza k intenzívnym zrážkam medzi sýrskymi jednotkami a militantmi z Daeš, ktorí využívajú pri protiútoku mnohých samovražedných bombových útočníkov. Bághúz je v posledných týždňoch dejiskom kľúčovej bitky medzi militantmi Daeš a SDF, ktoré majú podporu USA. Oddiely SDF informovali, že z obliehanej dediny doteraz evakuovali desaťtisíce civilistov a ich jednotkám sa vzdali tisíce teroristov z Daeš rôznych národností.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články