Poškodenie trakčného vedenia vlaku v Nemecku: Na mieste našli desivú stopu | Topky.sk

°C

Nedeľa, 15. december 2019. Meniny má Ivica, zajtra Albína.

Poškodenie trakčného vedenia vlaku v Nemecku: Na mieste našli desivú stopu

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA
25.12.2018 19:25

BERLÍN - Nemeckí vyšetrovatelia našli vlajku a letáky extrémistickej organizácie Daeš v blízkosti úseku berlínskej trate, kde neznámi vandali poškodili cez víkend trakčné vedenie. Informovala o tom v utorok agentúra DPA s odvolaním sa na miestnu políciu.


Poškodené vedenie, ktoré spôsobilo prerušenie premávky prímestských vlakov v oblasti Karlshorst na juhovýchode Berlína, objavili ešte v nedeľu. V utorok vyšetrovatelia opäť prehľadali okolie incidentu a objavili tam vlajku a propagandistické písomnosti Daeš. Podľa miestnej tlače išlo o približne 60 letákov v arabčine. Policajti zaistili aj hák, ktorý mohol poslúžiť na poškodenie vedenia na trati z Berlína do Frankfurtu nad Odrou.  

Zatiaľ nie je jasné, či nájdené predmety s prípadom skutočne súvisia. Vyšetrovatelia majú podozrenie, že mohlo ísť o politicky motivovaný vandalizmus. Priamu spojitosť s takzvaným Islamským štátom však považujú za nepravdepodobnú.

Policajti preverujú aj možnú súvislosť incidentu s pokusom o vykoľajenie súpravy vysokorýchlostného vlaku, ku ktorému došlo začiatkom októbra na železničnej trati Mníchov-Norimberg. Na mieste incidentu vtedy našli výhražný list a graffiti v arabčine. Podozrenie však vtedy nepadlo na radikálnych islamistov, ale na stúpencov nemeckej ultrapravice, ktorí mohli konať s cieľom  vystupňovať protiutečenecké a protiislamské nálady. 


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články