Procházka, Hrnčiar a Beblavý podporujú Kisku: Chcú založiť stranu? | Topky.sk

Piatok, 24. máj 2019. Meniny má Ela, zajtra Urban.

Procházka, Hrnčiar a Beblavý podporujú Kisku: Chcú založiť stranu?

Andrej Kiska
Andrej Kiska
Zdroj: SITA
26.03.2014 11:07

BRATISLAVA - Poslanci Národnej rady SR Radoslav Procházka (nezaradený), Andrej Hrnčiar (Most-Híd) a Miroslav Beblavý (nezaradený) dnes opätovne vyslovili podporu prezidentskému kandidátovi Andrejovi Kiskovi. Podľa nich je to dobrý uchádzač o post hlavy štátu.


"V sobotu (29.3.) svojím vlastným hlasom podporím Andreja Kisku," zopakoval na tlačovej konferencii v parlamente Procházka. "V prvom kole bol mojím kandidátom Procházka, ale Kiska preukázal, že bude dobrým prezidentom. Slovensko potrebuje nádej. Sme v situácii, keď si 70 percent ľudí myslí, že SR ide zlým smerom. Robert Fico už preukázal, že nevie ponúknuť novú nádej, preto potrebujeme zmenu. Verím, že voľby vyhrá Andrej Kiska a držím mu palce," povedal Beblavý s tým, že ak sú nejakí priaznivci, pre ktorých je jeho názor dôležitý, tak ich prosí, aby išli voliť Kisku.

Podľa Hrnčiara Slovensko potrebuje silného prezidenta. "Vyzývam všetkých, ktorým záleží na osude krajiny, aby išli voliť a prejavili svoj osobný názor. Je dôležité v sobotu nezostať doma. Ja budem voliť Kisku," deklaroval.

Hrnčiar zároveň potvrdil, že táto trojica politikov sa stretáva už dlhšie a diskutuje na rôzne politické témy. O svojej budúcnosti však ešte dnes hovoriť nechceli. V zákulisí sa hovorí o tom, že Procházka a Hrnčiar sa vzdajú poslaneckých mandátov a plánujú založenie politickej strany.

Trojica poslancov dnes nechcela povedať, či založí stranu

Trojica poslancov NR SR Radoslav Procházka, Andrej Hrnčiar a Miroslav Beblavý dnes odmietli povedať, či založia novú politickú stranu. Ako povedal dnes Procházka na tlačovej besede, nie je náhoda, že ju zvolali spoločne traja, ale nie kvôli sebe, ale pre prezidentské voľby. Procházka nechcel ani povedať, či uvažuje o vzdaní sa poslaneckého mandátu. Hrnčiar priznal, že sa v posledných dňoch stretávajú častejšie, ostatné témy s výnimkou prezidentských volieb dnes označil za druhoradé.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR, SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články