°C

Štvrtok, 16. júl 2020. Meniny má Drahomír, zajtra Bohuslav.

SaS rozšírila trestné oznámenie pre údajné kupovanie hlasov

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: TASR
29.03.2014 10:01

BRATISLAVA - Strana SaS dnes rozšírila trestné oznámenie z piatka (28. marca) vo veci podozrenia z kupovania hlasov Rómov na východe Slovenska.


„Včera večer som dostala informáciu od jedného z rómskych lídrov. Potvrdil, že hlasy Rómov sa kupujú vo veľkom. Zvlášť ma upozornil na Kecerovce, Luník, Rankovce a obce v okrese Rožňava,“ povedala poslankyňa SaS Lucia Nicholsonová. Informáciu poslala hovorkyňa SaS Katarína Svrčeková. 

V piatok strana SaS podala trestné oznámenie vo veci kupovania hlasov na Generálnu prokuratúru a Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Spišskej Novej Vsi. V piatok v Gelnici pri rozdávaní brožúr pre eurovoľby traja približne 20-roční Rómovia ponúkli poslankyni Nicholsonovej výmenou za 3 eurá hlasy Rómov z osady. Tvrdili tiež, že Rómom už bolo sľúbených 5 až 7 eur za hlasy pre Roberta Fica v prezidentských voľbách, informovala Svrčeková.

Informácie o možnom kupovaní hlasov strana SaS dostala od dôveryhodného zdroja aj v prípade Prešovského kraja, kde už mali byť objednané autobusy na zváženie Rómov do volebných miestností. „Viem, že dokazovať kupovanie hlasov nie je jednoduché, ale verím, že polícia posilní aspoň v hliadky na kritických miestach. Možno už len tým mnohých odradí od takéhoto nečestného konania,“ povedala poslankyňa Nicholsonová, ktorá je členkou okrskovej volebnej komisie v Jarovniciach.


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: TASR

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články