Košickí bezdomovci budú spať v iglu: FOTO Mesto kúpilo päť takýchto príbytkov | Topky.sk

°C

Sobota, 26. september 2020. Meniny má Edita, zajtra Cyprián.

Košickí bezdomovci budú spať v iglu: FOTO Mesto kúpilo päť takýchto príbytkov

Košickí bezdomovci budú spať v iglu
Košickí bezdomovci budú spať v iglu
Zdroj: Miroslav Vacula
09.11.2019 17:00

KOŠICE – Päť pohotovostných príbytkov, tzv. Iglu, kúpilo mesto Košice za 630 eur. Iglu odovzdali tento týždeň Arcidiecéznej charite na Bosákovej ulici a zariadeniu Oáza – Nádej pre nový život v Bernátovciach.


Mesto zakúpilo päť prenosných iglu pre ľudí bez domova, ktorí nemajú záujem o prenocovanie v útulkoch alebo registrovaných nocľahárňach. Dva iglu môžu využiť páry a tri takéto príbytky sú určené pre jednotlivcov. Iglu poskytuje nielen možnosť núdzového prespania, ale podľa slov výrobcu dokáže zachrániť život. Je vyrobené z polyetylénovej peny a hliníkovej fólie. Izoluje zvuk, neprepúšťa vodu, dá sa aj umývať alebo opraviť.

Košickí bezdomovci budú spať
Zdroj: Miroslav Vacula

Takisto je uzatvárateľné a poskytuje súkromie. Je v ňom zakázané fajčiť alebo akokoľvek inak manipulovať s otvoreným ohňom. Vďaka jednoduchej konštrukcii je možné ľahko a rýchlo ho premiestniť a postaviť na iné miesto. Arcidiecézna charita dostala od mesta jedno iglu pre páry a dve pre jednotlivcov, Oáza - nádej pre nový život po jednom iglu pre páry a pre jednotlivcov. Iglu budú umiestnené v dohľadnej vzdialenosti od oboch centier, ktoré poskytujú služby pre ľudí bez domova.

Košickí bezdomovci budú spať
Zdroj: Miroslav Vacula

Košickí bezdomovci budú spať
Zdroj: Miroslav Vacula


Galéria

Košickí bezdomovci budú spať Košickí bezdomovci budú spať Košickí bezdomovci budú spať Košickí bezdomovci budú spať

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/mik, vac

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články