Veľký úspech: VIDEO Na Slovensku vznikne centrum, ktoré môže prispieť k technologickej revolúcii | Topky.sk

°C

Sobota, 16. január 2021. Meniny má Kristína, zajtra Nataša.

Veľký úspech: VIDEO Na Slovensku vznikne centrum, ktoré môže prispieť k technologickej revolúcii

Matej Michalko (vľavo)
Matej Michalko (vľavo)
Zdroj: aiyaopai.com
03.09.2019 16:00

BRATISLAVA - Už v priebehu niekoľkých týždňov vznikne v Bratislave špeciálne stredisko pre výskum a inovácie v oblasti blockchainu. Pri príležitosti otvorenia Výskumného centra v čínskom Pekingu, o tom za účasti významných štátnych predstaviteľov informoval Matej Michalko, generálny riaditeľ spoločnosti DECENT. Tá zastupovala Slovensko pri rokovaniach v rámci medzinárodnej spolupráce v oblasti výskumu a vývoja medzi Čínou a tzv. Platformou 17+1 (krajiny strednej a východnej Európy a Čína). Podľa Michalka „ide o obrovský úspech a prejav dôvery, keďže centrum excelentnosti bude práve na Slovensku.“


Unikátne centrum bude sídliť v Bratislave a Pekingu a už dnes registruje záujem približne 50 členov z Európy a z Číny.

Veľký úspech: VIDEO Na
Zdroj: aiyaopai.com

Blockchain je metóda spravovania registra medzi účastníkmi bez závislosti na tretích stranách. Novinka sa môže z pohľadu zákazníka prejaviť napríklad pri finančných transakciách. „Blockchain umožní uskutočniť prevod peňazí v priebehu niekoľkých sekúnd bez potreby využitia bánk a bankových služieb. Ide pritom o maximálne zabezpečenie dát užívateľov,“ vysvetlil Matej Michalko.

Veľký úspech: VIDEO Na
Zdroj: aiyaopai.com

Niektorí odborníci pritom predpovedajú technológii podobnú revolúciu, akú spôsobil internet. Cieľom centra excelentnosti je podľa Michalka stať sa popredným výskumným a inovačným hráčom pre blockchain a DLT (Distributed Ledger Technology), ktoré sa majú aplikovať v priemyselných aplikáciách v rôznych odvetviach, ako sú energetika, financie, letectvo, výroba, logistika, obchod, médiá, elektronická štátna správa a ďalšie.


Galéria

Matej Michalko (vľavo)

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sz
VIDEO: YouTube/Decent

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články