Vo Vraní majú najkrajšiu zastávku na Slovensku: FOTO Ľudia si ju mýlia s hojdačkou | Topky.sk

°C

Streda, 28. október 2020. Meniny má Dobromila, zajtra Klára.

Vo Vraní majú najkrajšiu zastávku na Slovensku: FOTO Ľudia si ju mýlia s hojdačkou

Malebná zastávka v žilinskej mestskej časti Vranie.
Malebná zastávka v žilinskej mestskej časti Vranie.
Zdroj: topky
22.06.2016 11:29

ŽILINA - Žilinská mestská časť Vranie sa zo dna deň zmenila na open air galériu moderného urbanistického dizajnu. Unikátna zastávka vyvoláva úsmev na tvárach okoloidúcich a zamyslenie cestujúcich.


Ľudí pri pohľade na zastávku s poetickým názvom Labutia napáda všeličo. Hoci je strieška príliš vysoko a dobre netieni, počas čakania na autobus MHD sa aspoň môžu kochať pohľadom na vyobrazenie žilinského Mariánskeho námestia nad lavičkou. „Nie je to snáď pokus o vtip zo strany dopravcov?“ hovoria si v duchu miestni, ktorí sa dopočuli, že žilinský primátor schvaľuje bezplatnú MHD. Zastávka je síce pekná, ale pre dažďom veľmi neochráni. Nevadí. Cestujúcich v duši zahrieva estetický zážitok. Hudobne cítiaci si však ticho nôtia povestnú labutiu pieseň. Boja sa, či výstavnú zastávku nezasiahne živelný a krutý osud. Rovnakú otázku si kladú aj pri pomyslení na bezplatné cestovanie v malofatranskom kraji. Aké by to bolo krásne, ale...

Mysteriózne kamene z Kysúc na FOTO sú príbuzné čučoriedok z Marsu, tvrdí slovenský vedec

„Dúfam že po prvej zábave neskončí v Kysuci. Vzhľadom na počet obyvateľov vo Vraní by nám stačila aj jednomiestna, ale dobre,“ zamýšľa sa Ondrej Žeriava z časti Vranie. „Vracal som sa zo služobky v zahraničí, a keď som ju prvýkrát zbadal, myslel som, že je to nejaký prototyp verejnej hojdačky. Určite je to svetový unikát,“ s humorom dodal Radovan Ondro.

Vo Vraní majú najkrajšiu
Zdroj: topky


Nástroje k článkuZDROJ: zh
FOTO: Topky

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články