Slovák vynašiel stroj lásky: Vidí ľuďom do duše a odhalí skutočné úmysly! | Topky.sk

°C

Piatok, 24. január 2020. Meniny má Timotej, zajtra Gejza.

Slovák vynašiel stroj lásky: Vidí ľuďom do duše a odhalí skutočné úmysly!

Manželia merajú svoju lásku na stroji
Manželia merajú svoju lásku na stroji
Zdroj: clakula
14.10.2014 15:00

NEW YORK - Američanka Ashley Clarková a Slovák Matej Vakula sa do seba pred niekoľkými rokmi zaľúbili. No ich cesta spoločným životom bola až donedávna veľmi tŕnistá, pretože americké úrady ich láske neverili. Dvojica preto vymyslela prevratný stroj, ktorý vyvrátil akékoľvek pochybnosti!


Matej a Ashley sa zoznámili v Bostone, kde študovali postgraduálny program na Massachusetts College of Art and Design. V roku 2011 sa vzali, no Slovák musel po polroku opustiť Spojené štáty a dva roky čakať na to, kým mu miestne úrady udelia zelenú kartu. Aby presvedčili imigračné oddelenie, že sa naozaj úprimne milujú, začali formou umenia dokumentovať svoj vzťah. Nakrúcali krátke videá a taktiež strávili veľa času komunikáciou na Skype. 

Slovák vynašiel stroj lásky:
Zdroj: clakula

No najväčšia bomba prišla, keď šikovný Slováčisko vymyslel stroj, ktorý dokáže zmerať silu lásky. "Poňali sme to tak trochu vedecky a vymysleli prístroj so svetelnou diódou. Keď zabliká, môžeme si s radosťou povedať "pozri, znamená to, že sa milujeme"," vysvetlil Matej.

Slovák vynašiel stroj lásky:
Zdroj: clakula

Zariadenie pracuje tak, že využíva elektrinu z ľudského tela a zároveň meria tep človeka. Dáta potom vyhodnotia dva počítače, ktoré tak zistia, či sa má dotyčný pár skutočne rád. Nie všetci ľudia sú však zo stroja lásky nadšení. Boja sa totiž, že odhalí, že toho druhého zas až tak radi nemajú. 


Galéria

Manželia merajú svoju lásku

Nástroje k článkuZDROJ: np
FOTO: Clakula

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články