Študenti UK získali v medzinárodnej programátorskej súťaži bronz | Topky.sk
Pondelok, 20. september 2021. Meniny má Ľuboslav, Ľuboslava, zajtra Matúš.

Študenti UK získali v medzinárodnej programátorskej súťaži bronz

Náš tím v žltých tričkách zľava: T. Belan, P. Fulla, J. Hozza, M. Forišek
Náš tím v žltých tričkách zľava: T. Belan, P. Fulla, J. Hozza, M. Forišek
Zdroj: uniba.sk
04.07.2014 11:24

BRATISLAVA - Študenti Fakulty matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského v Bratislave potvrdili svoje programátorské kvality a v medzinárodnej programátorskej súťaži získali bronz. Družstvo študentov Univerzity Komenského sa zúčastnilo koncom júna v Jekaterinburgu na medzinárodnej programátorskej súťaži ACMICPC. V absolútnom poradí skončili naši vysokoškoláci na 12. mieste, za čo si vyslúžili spolu s ďalšími tromi družstvami bronzovú medailu, informuje hovorkyňa univerzity Andrea Földváryová.


Súťaž ACM ICPC je prestížnou programátorskou súťažou, na ktorej sa zúčastňujú všetky najlepšie svetové univerzity. Tento rok sa do úvodných kôl zapojilo 2 286 univerzít z 94 krajín sveta. Ako dodala Földváryová, Univerzita Komenského je v histórii súťaže jedinou slovenskou univerzitou, ktorej sa podarilo prebojovať do finále súťaže – tento rok už po desiaty raz. Študenti Univerzity Komenského v nej porazili i prestížne svetové univerzity, akými sú Cambridge či Stanford.

Tím UK vyriešil štyri úlohy za 454 minút. Prvá skončila Petrohradská štátna univerzita, druhá Moskovská štátna univerzita, tretia Pekinská univerzita, štvrtá Národná taiwanská univerzita. Prvé štyri tímy získali zlatú medailu, ďalšie štyri striebornú a ďalšia štvorica tímov si vybojovala bronzovú medailu, medzi nimi aj Univerzita Komenského v Bratislave.

"Pred tímom Univerzity Komenského neskončila žiadna z renomovaných západných svetových univerzít v oblasti počítačových vied," dodala Földváryová.


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články