Po obrovskom úspechu upírskej tematiky aj Vydavateľstvo Fragment prináša čitateľom novú edíciu Upírske denníky. Prvé dva diely Prebudenie a Súboj budú na pultoch kníhkupectiev už 17. septembra.
– Je to príbeh o Elene Gilbertovej, zlatom dievčati – krásnom, obľúbenom, ktoré sa cíti čoraz opustenejšie aj v kruhu svojej rodiny a priateľov.
– Je o Stefanovi Salvatorem, novom záhadnom počernom objave v škole, ktorého tajomná minulosť sa tiahne už piatimi storočiami. – Je o Eleniných priateľoch – Bonnie, Meredith a Mattovi – a ich vášnivej vzájomnej lojalite aj napriek udalostiam, ktoré sa im začali vymykať spod kontroly.
– Je o Damonovi, Stefanovom staršom bratovi, ktorého poháňajú iba vlastné záujmy.
Príbeh sa odohráva v malom mestečku Fell’s Church vo Virgínii, založenom začiatkom 19. storočia a takmer zničenom počas občianskej vojny. História mesta je úzko spätá s Upírskymi denníkmi – staré kostoly a zanedbané hroby dotvárajú atmosféru mestečka obklopeného tajomnými lesmi a duchmi.
Záujem nadšených čitateľov, ktorí si príbeh L. J. Smithovej prečítali prvýkrát v origináli začiatkom 90. rokov, si vyžiadal dve dotlače a neskoršie pokračovanie trilógie. Dnes má možnosť začítať sa do štvordielnej ságy celá nová generácia čitateľov.
Anotácia:
Ako sa to všetko začalo...
Ešte v časoch talianskej renesancie sa dvaja bratia Damon a Stefan Salvatoreovci zaľúbili do krásnej mladej upírky, ktorá sa volala Katherine. Hoci Katherinino srdce bolo dosť veľké pre oboch chlapcov, navzájom oň súperili, aby si ho mohli privlastniť. Nekonečný boj o Katherininu náklonnosť ju nakoniec dohnal k smrti. A z dvoch bratov urobila navždy rozhádaných nezomretých upírov so zlomeným srdcom.
O niekoľko storočí neskôr je Damonovi a Stefanovi súdené znova prežiť to, čo ich dohnalo k upírstvu. Znenazdania sa ocitnú v mestečku Fell’s Church vo Virgínii, kde sa ich cesty pretnú s Elenou Gilbertovou, krásnou a obľúbenou stredoškoláčkou, ktorá sa priam neuveriteľne podobá na Katherine...
Autorka: L. J. Smithová
Ilustroval: Christian McGrath