Rozhľadne, z ktorých spoznáte Slovensko | Topky.sk

Piatok, 17. august 2018. Meniny má Milica, zajtra Elena, Helena.

Rozhľadne, z ktorých spoznáte Slovensko

Zdroj: ipark
17.05.2018 13:00

Nechajte sa nalákať a pozrite sa na nádhernú slovenskú prírodu zhora. Z rozhľadní, ktorých je u nás veľa a oplatia sa navštíviť.


Nová kniha Rozhľadne 2 predstavuje všetky významné rozhľadne na Slovensku, ktoré vznikli po roku 2012.

Predstavuje nám každú rozhľadňu, nechýba v nej technická špecifikácia, prístupové trasy či zaujímavosti v okolí.
Kniha nadväzuje na 1. diel úspešnej knihy Rozhľadne. „V prvom diele je opísaných 62 lokalít s rozhľadňami. V druhom diele je to 66 lokalít s rozhľadňami postavenými po roku 2012. Už tento početný údaj poukazuje na prudký nárast záujmu o rozhľadne na Slovensku,“ hovorí autor knihy Ladislav Khandl.

Rozhľadne, z ktorých spoznáte
Zdroj: ipark

V knihe nájdete rôzne typy rozhľadní. Veže z dreva, ako napríklad rozhľadňa na Krahulskom vrchu či na Krúpovej majú najpočetnejšie zastúpenie. Oveľa menej je murovaných a kovových.
V knihe sú aj architektonicky zaujímavé skvosty ako napríklad veža v Kravanoch nad Dunajom, ktorá má betónovú spodnú časť, na ktorú nadväzuje originálna drevená konštrukcia a vo vnútri veže kovové schodisko.

Súčasťou opisu každej rozhľadne je aj charakteristika výhľadov, ktoré ponúka. Napríklad rozhľadňa na Modlovom vrchu vás prekvapí krásnym kruhovým výhľadom na Hornú Oravu. Jednou z najvyšších na Slovensku je vyhliadková veža Dubeň, ktorá ponúka milovníkom panoramatických výhľadov naozaj jedinečný zážitok. Z veže je pekný pohľad na juh na Žilinu i na sever na obce Brodno, Snežnica či na Kysuckú vrchovinu.

Zaujímavosti v okolí

V knihe Rozhľadne 2 nechýbajú ani miesta, ktoré môžete navštíviť v okolí rozhľadní. Napríklad, keď sa rozhodnete navštíviť vežu v originálnom tvare suda stojacu uprostred tokajských viníc, určite neoľutujete.
„Nielenže navštívime jednu z najzaujímavejších rozhľadní na Slovensku, spoznať môžeme aj zrúcaniny hradu Slanec či málo známe malebné jazero Izra,“ dodáva Daniel Kollár, editor knihy.

Kniha Rozhľadne 2 ponúka:

Popis jednotlivých rozhľadní zoradených od západu na východ Slovenska obsahuje krátku históriu výstavby, technickú špecifikáciu, prístupové trasy, výhľady a zaujímavosti v okolí.

66 lokalít s rozhľadňami na 208 stranách

• história výstavby rozhľadní
• technická špecifikácia
• prístupové trasy
• výhľady
• zaujímavosti v okolí
• 265 farebných fotografií

Kniha Rozhľadne 2 sa nachádza v ponuke internetového obchodu iPark.sk. Osobný odber možný na viac ako 160 pobočkách po celej SR >>

- reklamná správa -


Galéria


Nástroje k článkuPR článok


FOTO: Ipark

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články