Zobraziť galériu (14)
(Zdroj: SITA/AP)

BRATISLAVA/PEKING - Hoci sa letné olympijské hry v Londýne iba nedávno skončili, nie menej pozornosti si zaslúži aj paralympiáda, ktorá sa začína práve dnes. Ako spomienka na tie najlepšie športové výkony môžu zatiaľ poslúžiť zábery z tej predchádzajúcej v Pekingu, na ktorých nechýba poriadna dávka emócií.

Mexičan Mario Santillan sa stal víťazom maratónu v rekordnom čase 2:27:04.
Mexičan Mario Santillan sa stal víťazom maratónu v rekordnom čase 2:27:04.  (Zdroj: SITA/AP)

Španiel Rafael Botello potreboval po páde pomoc.
Španiel Rafael Botello potreboval po páde pomoc.  (Zdroj: SITA/AP)

Americký tím sa teší zo zlatej medaily v štafete na 4x100 metrov.
Americký tím sa teší zo zlatej medaily v štafete na 4x100 metrov.  (Zdroj: SITA/AP)

Skok do diaľky v podaní Japonca Atsushi Yamamota, ktorý skončil druhý.
Skok do diaľky v podaní Japonca Atsushi Yamamota, ktorý skončil druhý.  (Zdroj: SITA/AP)

Americké basketbalistky sa tešia z víťazstva nad Nemkami.
Americké basketbalistky sa tešia z víťazstva nad Nemkami.  (Zdroj: SITA/AP)

Josiah Jamison leží na zemi v bolestiach. Preteky nedokončil.
Josiah Jamison leží na zemi v bolestiach. Preteky nedokončil.  (Zdroj: SITA/AP)

Radosť japonského tenistu Shingo Kuniedu z výhry v dvojhre mužov.
Radosť japonského tenistu Shingo Kuniedu z výhry v dvojhre mužov.  (Zdroj: SITA/AP)

Americký skokan do výšky Jeff Skiba sa takto snažil pokoriť hranicu 2,15 metra.
Americký skokan do výšky Jeff Skiba sa takto snažil pokoriť hranicu 2,15 metra.  (Zdroj: SITA/AP)

Výraz Kanaďanky Chantal Petitclercovej, ktorá zistila, že pokorila svetový rekord.  (Zdroj: SITA/AP)

Američan Nick Springer čaká na pomoc počas zápasu v rugby.
Američan Nick Springer čaká na pomoc počas zápasu v rugby.  (Zdroj: SITA/AP)

Umelá noha jedného z olympijských plavcov.
Umelá noha jedného z olympijských plavcov.  (Zdroj: SITA/AP)

Španiel Jose Manuel Rodriguez sa pripravuje na hod lopty.
Španiel Jose Manuel Rodriguez sa pripravuje na hod lopty.  (Zdroj: SITA/AP)

V hode guľou pokoril Rus Alexej Ashapatov svetový rekord a získal zlatú medailu.  (Zdroj: SITA/AP)

Juhoafričan Oscar Pistorius (vpravo) vyhral boj o prvú priečku v behu na 100 metrov.  (Zdroj: SITA/AP)