Vojenská prokuratúra: Vyšetrovali sme len únik Gorily zo SIS! | Topky.sk

Pondelok, 14. október 2019. Meniny má Boris, zajtra Terézia.

Vojenská prokuratúra: Vyšetrovali sme len únik Gorily zo SIS!

Ilustračné foto
Ilustračné foto
07.02.2012 12:18

BRATISLAVA - Bývalý zástupca Hlavného vojenského prokurátora Branislav Kupec odmieta informácie, podľa ktorých nebola kauza Gorila vyšetrená preto, že vyšetrovanie predmetnej veci zastavila vojenská prokuratúra.


"Vojenská prokuratúra nikdy nevykonávala dozor vo veci, kde by boli predmetom vyšetrovania trestné činy, ktoré vyplývajú z medializovaného spisu Gorila," uviedol dnes Kupec.

Podľa neho "vojenská prokuratúra vykonávala dozor vo veci podozrenia z trestného činu, ktorého sa mali dopustiť príslušníci SIS tým, že informácie zo spisu Gorila neposkytli orgánom činným v trestnom konaní, ale ich poskytli neoprávnených osobám". Keďže sa pre údajnú nespoluprácu so SIS vyšetrovateľovi ani po takmer desiatich mesiacoch nepodarilo vec vyšetriť, prokurátorka vojenskej prokuratúry trestné stíhanie zastavila. "O tejto skutočnosti sa vyšetrovateľ dozvedel v mesiaci október 2011, teda nie až po medializovaní spisu Gorila," zdôraznil Kupec. Poznamenal, že vojenská prokuratúra nemala vedomosť o tom, či príslušníci Policajného zboru vyšetrujú podozrenia z trestných činov, ktoré vyplývajú zo zverejneného spisu Gorila, na dozorovanie uvedených vecí nebola ani príslušná.

Hovorca rezortu vnútra Gábor Grendel v nedeľu uviedol, že polícia prípad Gorila vyšetrovala až do okamihu, keď si vojenská prokuratúra vyžiadala spis od Úradu boja proti korupcii a zastavila trestné stíhanie v tejto veci. "Toto rozhodnutie vojenskej prokuratúry vyšlo na svetlo sveta až po tom, ako bol spis Gorila zverejnený na internete a médiá sa začali zaujímať o to, či sa týmto prípadom polícia v minulosti zaoberala. Faktom je, že sa zaoberala, ale faktom je aj to, že prokuratúra tento prípad odňala a už neinformovala políciu, že zastavila trestné stíhanie vo veci," uviedol v nedeľu Grendel.


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: Topky.sk

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články