Arcibiskup Sokol požehnal vodcu pospolitosti | Topky.sk

Nedeľa, 22. september 2019. Meniny má Móric, zajtra Zdenka.

Arcibiskup Sokol požehnal vodcu pospolitosti

Arcibiskup Sokol požehnal stranu, ktorú chcú zakázať.
Arcibiskup Sokol požehnal stranu, ktorú chcú zakázať.
10.11.2005 00:01

BRATISLAVA - Tak nad týmto súdnemu človeku ostane rozum stáť! Arcibiskup a človek evidovaný vo zväzkoch ŠtB ako agent - Ján Sokol nemal problém na spomienkovej slávnosti pri 66. výročí vojnového Slovenského štátu podporiť vodcu kontroverznej Slovenskej pospolitosti Mariana Kotlebu a požehnal ho!


Kým Sokol si podáva ruku s Kotlebom, na Najvyššom súde leží žiadosť generálneho prokurátora Trnku na rozpustenie tejto podivnej strany.V čase, keď v spoločnosti rezonuje antifašistická nálada v súvislosti s vraždou 21-ročného Daniela Tupého, je ohromujúce zistenie, že arcibiskup a agent Ján Sokol sa v marci zúčastnil na akcii, na ktorej mal svoj prejav aj vodca Pospolitosti Marian Kotleba. S príhovorom vystúpil aj Mons. Ján Sokol. Ten na konci akcie dokonca podal Kotlebovi ruku, vyjadril strane podporu a jej vodcu požehnal.

Členovia strany sú na tento zážitok náležite hrdí a fotku, na ktorej je Sokol, si dali i na svoju internetovú stránku. Arcibiskupský úrad sa k tejto téme odmieta vyjadrovať a považuje túto záležitosť za uzavretú. Hovorca úradu Tibor Hajdu to zdôvodnil svojsky: „Akcia sa konala v marci.“ Takže v novembri už podľa neho zrejme nie je dôvod o tom hovoriť. Jediné stanovisko, ktoré nám bol hovorca ochotný poskytnúť, je vyjadrenie, že „Arcibiskupský úrad, cirkev a arcibiskup Sokol nemá nič spoločné so Slovenskou pospolitosťou“. Škoda len, že na marcovej akcii Pospolitosti to vyzeralo úplne inak.

Galéria

Predseda Slovenskej pospolitosti Marian

Nástroje k článku


ZDROJ: Nový Čas

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články