Piatok, 21. január 2022. Meniny má Vincent, zajtra Zora, Zoran, Auróra.

Kauza Borža: Rozsudok vynesú v utorok

Údajný boss košického podsvetia Dušan B., prezývaný Borža.Galéria fotiek (1)
Údajný boss košického podsvetia Dušan B., prezývaný Borža.

KOŠICE - Rozsudok v kauze údajného bossa košického podsvetia Dušana B., prezývaného Borža, a siedmich spoluobžalovaných vynesú v utorok. Rozhodol o tom včera senát Krajského súdu v Košiciach.


Právo posledného slova pred vyhlásením rozsudku nevyužil včera len jeden z obžalovaných. Ostatní iba zopakovali tvrdenia zo záverečných rečí, že sa necítia vinní, nič nespáchali a neboli členmi žiadnej organizovanej skupiny.

Takisto Borža označenie šéfa skupiny odmieta. Podľa neho len vďaka polícii získal imidž človeka z podsvetia. On sám vždy vraj pracoval manažérskym spôsobom a s kolárikovcami mal dobré vzťahy. "Nikdy som nepáchal zlo. Snažil som sa žiť tak, aby som sa nemusel za svoje činy hanbiť," povedal pred súdom Dušan B.

Obžaloba viní boržovcov z troch vrážd, vrátane vraždy šéfa konkurenčného klanu Karola Kolárika, nedovoleného ozbrojovania, poškodzovania cudzej veci, lúpeže a ďalších trestných činov.

Tento megaproces sa začal v januári 2003. Súd vypočul stovku svedkov. Na začiatku bolo obvinených osem mužov. Radovana F. však na jar 2003 zavraždili.

ZDROJ: Nový Čas Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Najčítanejšie články