Piatok5. december 2025, meniny má Oto, zajtra Mikuláš, Nikolas

Prezident vo štvrtok ráno odcestuje na oficiálnu návštevu Slovinska

Ilustračný obrázok
(Zdroj: Topky/ Vlado Anjel)

BRATISLAVA - Prezident SR Peter Pellegrini odcestuje vo štvrtok (19. 6.) ráno do Ľubľany na dvojdňovú návštevu Slovinska. Cieľom cesty je rozvoj a podpora bilaterálnych a ekonomických vzťahov. Hlava štátu bude so slovinskou prezidentkou Natašou Pircovou Musarovou rokovať o aktuálnych zahranično-politických, transatlantických vzťahoch či energetickej bezpečnosti. Informoval o tom odbor komunikácie Kancelárie prezidenta (KP) SR.

„Pracovná cesta hlavy štátu tematicky zapadá do kontextu návštev prezidenta v krajinách západného Balkánu, ktoré Slovensko a Slovinsko zhodne podporujú pri integrácii do Európskej únie,“ priblížila KP SR. Prezidenta bude počas pracovnej cesty sprevádzať štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Rastislav Chovanec. Súčasťou delegácie bude tiež skupina slovenských podnikateľov, ktorí spolupracujú s námorným prístavom Koper.

Pellegrini absolvuje aj rokovania s podpredsedníčkou Národného zhromaždenia Meirou Hotovou, predsedom vlády Robertom Golobom a vedením prístavu. V závere návštevy sa stretne s krajanmi a priateľmi Slovenska v priestoroch veľvyslanectva v Ľubľane.

Viac o téme: Návšteva SlovinskoPeter PellegriniPrezident
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu