Nedeľa14. júl 2024, meniny má Kamil, Lara, zajtra Henrich

Tragédia na stavbe! Otca troch detí Dávida (†33) privalili panely: Starosta žiada pre rodinu pomoc

Zobraziť galériu (2)
(Zdroj: TASR/Roman Hanc, FB)

ĽUBOTÍN - Otec troch maloletých detí zahynul pri obrovskej tragédii na stavbe. Ich matka tak ostala úplne sama. Starosta organizuje pre úbohú ženu zbierku.

Obrovská tragédia sa stala 19. júna na stavbe haly budúcej Stanice technickej kontroly v Chotíne pri Komárne. Práce na nej realizovala firma z východného Slovenska, ktorej súčasťou mal byť aj 33-ročný Dávid. Práve toho však podľa informácií noviny.sk na stavbe privalili stenové panely vážiace takmer tonu, ktoré spadli počas manipulácie z teleskopického manipulátora.

archívne video

V jednom z michalovských bytov našli štyri mŕtve osoby (Zdroj: TASR/Roman Hanc)

"Uvedený stroj obsluhovala iná fyzická osoba, ktorá v tom čase premiestňovala balenie stenových panelov s celkovou hmotnosťou 875 kg," uviedol Martin Mada, riaditeľ Inšpektorátu práce v Nitre. Napriek tomu, že k mužovi bola okamžite vyslaná ambulancia RZP a záchranársky vrtuľník, pomôcť mu už nedokázali.

Starosta prosí o pomoc

Dávid bol podľa našich informácií otcom troch malých detí. "Bol to pracovitý a zodpovedný človek, milujúci manžel a otec, syn, brat, vnuk a skvelý kamarát. Naša prosba k Vám je hlavne kvôli 3 detičkám, ktoré v jednom okamihu prišli o svojho otca," poznamenal starosta obce Ľubotín Ján Harčarik.

Tragédia na stavbe! Otca
Zobraziť galériu (2)
 (Zdroj: FB)

Rodina teraz ostala na všetko sama a nevedia, čo budú robiť. "Táto rodina potrebuje vedieť, že nie je sama, nedovoľme im preto pocítiť samotu a strach z budúcnosti!!! Ukážme im, že nie sú samé, že na nich v modlitbách myslíme a vieme im pomôcť aj iným spôsobom. Založili sme preto transparentný účet, kam viete poslať finančné prostriedky pre túto rodinu," dodal.

Číslo transparentného účtu: SK94 0200 0000 0049 9733 4659

Viac o téme: StavbaTragédiaDávidChotínĽubotín
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu