Štvrtok23. máj 2024, meniny má Želmíra, zajtra Ela, Vanesa

Polícia vyšetruje prípad: Malo ísť o neoprávnené poberanie príspevku na bývanie

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: TASR - Pavol Zachar)

SVIDNÍK - Polícia vo Svidníku vyšetruje neoprávnené poberanie príspevku na bývanie. Ako informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová, páchatelia v roku 2022 predložili Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny v Bardejove, pracovisku Svidník, potvrdenie o úhrade nákladov spojených s bývaním. Deklarovali ním splnenie podmienok k poskytnutiu príspevku na bývanie.

"Urobili tak napriek tomu, že z ich strany nemali v mieste bydliska uhradené dane z nehnuteľnosti a ani poplatky za komunálny odpad, a teda nespĺňali podmienky uvedené v zákone o pomoci v hmotnej núdzi. V roku 2022 páchatelia poberali od daného úradu príspevok na bývanie, na ktorý zo zákona nemali nárok," uviedla Ligdayová.

archívne video

Muž chcel vyskočiť z balkóna, polícia zakročila (Zdroj: Policie České republiky)

Škoda, ktorá podľa jej slov vznikla úradu vo Svidníku doposiaľ nebola vyčíslená. "Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru vo Svidníku v prípade vedie trestné stíhanie pre trestný čin subvenčného podvodu. Zákon pri tomto trestnom čine stanovuje pre páchateľa trestnú sadzbu odňatia slobody na jeden až päť rokov," dodala krajská policajná hovorkyňa.

Viac o téme: Bývanie PríspevokPolícia
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu