Štvrtok25. júl 2024, meniny má Jakub, zajtra Anna, Hana, Aneta

Otrasy na ministerstve! Saková vymenovala nové vedenie spoločností MH Manažment a MH Teplárenský holding

Denisa Saková
Denisa Saková (Zdroj: Topky/Jano Zemiar)

BRATISLAVA - Novým predsedom predstavenstva MH Manažment sa stal Ján Kluch. Predsedom predstavenstva MH Teplárenský holding (TH) je Martin Húska. Informáciu zverejnilo Ministerstvo hospodárstva SR na svojej webovej stránke.

Nového predsedu predstavenstva spoločnosti MH Manažment Klucha vymenovala ministerka Denisa Saková (Hlas-SD) od piatka 12. apríla. Kluch v minulosti pôsobil ako investičný kontrolór v spoločnosti Enel či na Ministerstve vnútra SR ako riaditeľ odboru rozpočtu a financovania.

archívne video

Denisa Saková pred rokovaním vlády (Zdroj: Topky/Vlado Anjel)

Od 13. apríla zastáva pozíciu predsedu predstavenstva spoločnosti MH Teplárenský holding Miroslav Kavuľa. Do holdingu prišiel zo spoločnosti MPconnect, kde pôsobil ako výkonný riaditeľ inovácií so zameraním na moderné technológie pri výrobe tepla z geotermálnych vrtov.

Saková avizovala odvolanie bývalého vedenia MH TH ešte koncom marca 2024. Spoločnosti vyčítala napríklad odmietnutie nákupu viacerých mestských teplární, ktoré získal zahraničný investor či predražený tender na nákup dvoch turbín pre tepláreň v Žiline.

Viac o téme: Denisa SakováMH ManažmentMH Teplárenský holdingJán KluchMartin Húska
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu