Streda22. máj 2024, meniny má Júlia, Juliána, Rita, zajtra Želmíra

Príležitosť pre študentov! Vysokoškoláci sa môžu hlásiť na stáž v parlamente

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: Getty Images)

BRATISLAVA - Vysokoškoláci sa môžu do 15. mája prihlásiť na stáž v Kancelárii Národnej rady (NR) SR. Program stáže sa má začať 1. októbra a potrvať má do 30. mája 2025. Stážisti pôsobia na sekretariátoch parlamentných výborov a na vybraných odboroch Kancelárie NR SR.

Na stáž sa môžu prihlásiť študenti vysokých škôl so záujmom o politické dianie na Slovensku a v zahraničí, študujúci v čase podávania prihlášok aspoň v druhom ročníku vysokoškolského štúdia 1. stupňa. Potrebná je aktívna znalosť anglického, francúzskeho alebo nemeckého jazyka. Znalosť ďalších cudzích jazykov je vítaná.

Pre stážistov sa organizujú aj rôzne doplnkové aktivity

Povinnosti a úlohy stážistu závisia od agendy pracoviska, v ktorom študent pôsobí. Študenti stážujú približne 15 hodín týždenne podľa rozvrhu dohodnutého s vedúcim organizačného útvaru. "Študenti spravidla vyhľadávajú, triedia, analyzujú a vyhodnocujú údaje a informácie potrebné na prácu výborov, funkcionárov a jednotlivých poslancov NR SR, pripravujú podklady pre legislatívne návrhy, prekladajú materiály z cudzích jazykov vyžiadané od zahraničných partnerov, vypomáhajú počas akcií organizovaných Kanceláriou NR SR a podobne," priblížila Kancelária NR SR.

Pre stážistov sa organizujú aj rôzne doplnkové aktivity, napríklad diskusie s poslancami na aktuálne témy, prednášky na témy súvisiace s činnosťou parlamentu a kancelárie, ako aj prehliadky hlavnej budovy NR SR a priestorov Bratislavského hradu či simulované zasadnutie výboru NR SR. Na jeseň sa začne 27. ročník programu stáže. Viac informácií nájdu študenti na webe parlamentu.

Viac o téme: ŠtudentiVysoká školaParlament
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu