Štvrtok23. máj 2024, meniny má Želmíra, zajtra Ela, Vanesa

POZOR Na trhu bola nebezpečná detská sedačka! Hrozí poškodenie zdravia, TOTO si skontrolujte

Ilustračné foto Zobraziť galériu (5)
Ilustračné foto (Zdroj: Getty Images, Pixabay)

BRATISLAVA - Slovenská obchodná inšpekcia (SOI) varuje pred nebezpečnou detskou cyklosedačkou, ktorá môže pre dieťa predstavovať zdravotné riziko. Spotrebitelia, ktorí dotknutú cyklosedačku vlastnia, by ju mali okamžite prestať používať.

Spoločnosť Thule z dôvodu zistenia nadlimitného obsahu chemickej látky spomaľujúcej horenie DekaBDE v polstrovaní popruhov detských cyklosedačiek Thule RideAlong s modelovými číslami 100106 až 100108, dobrovoľné sťahuje tieto produkty z trhu. Vyrobené boli v období od 1. marca 2021 až 31. október 2023. "Dôvodom je, že prekročenie regulačných limitov chemickej látky DekaBDE v použitých materiáloch môže predstavovať pre dieťa používajúce túto cyklosedačku zdravotné riziko pri kontakte s pokožkou alebo očami," približuje SOI.

POZOR Na trhu bola
Zobraziť galériu (5)
 (Zdroj: SOI)

Modelové číslo a dátum výroby je možné identifikovať prostredníctvom štítku, ktorý sa nachádza na spodnej strane sedadla. Štítok výrobku má nasledovný formát: modelové číslo/rok/mesiac – výrobné číslo, ako je zobrazené na fotografiách nižšie.

POZOR Na trhu bola
Zobraziť galériu (5)
 (Zdroj: SOI)

"V prípade, že na výrobku takýto štítok chýba, ale spotrebiteľ sa domnieva, že ho zakúpil počas spomínaného obdobia, spoločnosť Thule zaradí tento výrobok do bezplatného programu výmeny bez ohľadu na chýbajúci štítok," hovorí spoločnosť.

Spoločnosť Thule taktiež informuje spotrebiteľskú verejnosť, že ak na spodnej strane sedadla nájdete nálepku QC 2024, cyklosedačka už bola skontrolovaná, polstrovanie popruhov vymenené a je možné ju bezpečne používať bez ohľadu na číslo modelu a dátum výroby.

POZOR Na trhu bola
Zobraziť galériu (5)
 (Zdroj: SOI)

"Spotrebitelia, ktorí dotknutú cyklosedačku vlastnia, by ju mali okamžite prestať používať a následne prostredníctvom bezplatného programu výmeny môžu požiadať o náhradnú výstelku popruhov," pripomína SOI. Postup bezplatného programu výmeny, ako aj ďalšie súvisiace informácie sú uvedené na webovej stránke spoločnosti Thule.

Viac o téme: Nebezpečný výrobokSlovenská obchodná inšpekciaCyklosedačka
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu