Streda22. máj 2024, meniny má Júlia, Juliána, Rita, zajtra Želmíra

Tohtoročný marec bol na Slovensku veľmi až mimoriadne teplý

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: pixabay.com/geralt)

BRATISLAVA - Tohtoročný marec bol veľmi až mimoriadne teplý. Na niektorých miestach až extrémne teplý, napríklad v Hurbanove bol najteplejší marec od roku 1872. Letný deň bol v marci aj na staniciach Veľké Trakany 25,5 stupňa, Somotor 25,1 stupňa a Vysoká nad Uhom 25,4 stupňa Celzia. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) o tom informoval na svojom webe.

"Najvyššia priemerná mesačná teplota vzduchu bola 10,1 stupňa Celzia v Bratislave – letisku. Najnižšia priemerná mesačná teplota vzduchu bola 3,9 stupňa v obci Stratená," priblížili meteorológovia. Doplnil, že absolútne najnižšia teplota vzduchu do 1 000 metrov nad morom bola 20. marca v obci Huty mínus 7,8 stupňa. Absolútne najvyššiu teplotu, 25,6 stupňa Celzia, namerali 30. marca v obci Leles.

archívne video

Najvyššia teplota

Marec bol podľa meteorológov na väčšine územia Slovenska veľmi suchý až vlhký. Najnižší mesačný úhrn bol 13 milimetrov v Trenčíne. Zrážky pod hranicou 20 milimetrov boli na staniciach Žilina, Lenartovce, Piešťany, Dolný Hričov a Vysoká.

Najvyšší mesačný úhrn zrážok bol v Jasnej 147 milimetrov. Nad 80 milimetrov napršalo na staniciach Králiky, Harmanec, Vyšná Boca, Donovaly, Stratená-Dobšinská Ľadová Jaskyňa, Klenov, Martinské hole, Motyčky, Vyšná Slaná, Javorina a Muránska Zdychava, uviedlo SHMÚ.

Viac o téme: MarecPočasieTeplotaTeplýSHMÚ
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu