Sobota22. jún 2024, meniny má Paulína, Paula, Pavla, zajtra Sidónia

Reguláciou mobilov na základných školách sa vytvorí koncentrovanejšie prostredie, vyhlásil komisár Mikloško

Komisár pre deti Jozef Mikloško
Komisár pre deti Jozef Mikloško (Zdroj: TASR/Jakub Kotian)

BRATISLAVA - Reguláciou mobilných telefónov na základných školách (ZŠ) sa vytvorí koncentrovanejšie a interaktívnejšie učebné prostredie. Deti sa tak budú môcť sústrediť na učenie a osobný rast bez rušivých elementov. Informoval o tom komisár pre deti Jozef Mikloško s tým, že víta a podporuje iniciatívu ministra školstva, výskumu, vývoja a mládeže Tomáša Druckera (Hlas-SD).

"Je dobrou správou, že ministerstvo plánuje zakomponovať reguláciu mobilných telefónov priamo do legislatívy. Týmto bezpochyby rozumným krokom sa zaradíme medzi moderné krajiny, ktoré už k tomuto kroku pristúpili na základe mnohých vedeckých dát, ktoré hovoria jednoznačne proti používaniu mobilných telefónov deťmi," poznamenal.

archívne video 

Ministerstvo školstva zavádza regionálne príspevky učiteľom (Zdroj: TASR/Jaroslav Novák)

Ako upozornil, nekontrolované používanie mobilných telefónov na školách môže mať negatívny vplyv na študijné výsledky, pozornosť, sociálne interakcie aj duševné zdravie detí. Ich regulácia je podľa komisára pre deti v súlade s dlhodobým záväzkom zabezpečiť, aby školské prostredie podporovalo zdravý vývoj a učenie detí. Mikloško poukázal aj na dôležitosť digitálnej výchovy. "Aby deti vedeli, ako zodpovedne využívať technológie. Je správne, že ministerstvo poňalo túto problematiku komplexne," dodal.

Viac o téme: ReguláciaMobilyJozef MikloškoZákladné školy
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu