Štvrtok25. apríl 2024, meniny má Marek, Marko, Markus, zajtra Jaroslava

Muž sa vydával za policajta! Cez telefón okradol seniorku o viac ako 12-tisíc eur

Ilustračné foto
Ilustračné foto

BRATISLAVA - Podvodník, ktorý sa telefonicky vydával za policajta, okradol 81-ročnú seniorku o 12.500 eur. Bratislavská polícia o tom informovala na sociálnej sieti.

Falošný policajt kontaktoval seniorku telefonicky a informoval ju o vyšetrovaní zlodejov, ktorí majú na svedomí vykrádanie bytov. Predstieral, že jej chce pomôcť ochrániť úspory a inštruoval ju, aby peniaze dala do igelitky a vyhodila ich do určeného smetného koša. "V tomto prípade podvodník spôsobil poškodenej škodu v celkovej výške 12.500 eur," ozrejmila polícia.

archívne video

Polícia vyšetruje krádež v predajni s elektronikou (Zdroj: Facebook/Polícia SR - Bratislavský kraj)

V tejto súvislosti odporúča seniorom, aby nedôverovali neznámym osobám, ktoré ich telefonicky alebo elektronickou formou kontaktujú a tlačia do úkonov, ktoré podľa nich nie sú v poriadku. "Raďte sa, pýtajte sa, či už známych, pracovníkov v bankách, alebo na iných úradoch a miestach, ak si nie ste istí. Pri podozrivých telefonátoch okamžite prerušte hovor," radia policajti. Pripomenuli, že polícia nikdy telefonicky nekontaktuje seniorov a neinformuje ich o údajných či pravdepodobných krokoch zlodejov.

Viac o téme: TelefónPolícia SeniorkaMužPodvodník
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu