Štvrtok18. apríl 2024, meniny má Valér, zajtra Jela

Marek Krajčí obhajuje manažment pandémie: Vlády to počas KORONAVÍRUSU robili najlepšie, ako vedeli

Marek Krajčí
Marek Krajčí (Zdroj: Topky/Ramon Leško)

BRATISLAVA - Vlády Eduarda Hegera aj Igora Matoviča robili v čase pandémie ochorenia COVID-19 najlepšie, ako vedeli. Poukázal na to exminister zdravotníctva a poslanec parlamentu Marek Krajčí z hnutia Slovensko v reakcii na menovanie poslanca Petra Kolára (SNS) za splnomocnenca vlády pre preverenie manažmentu počas pandémie.

"Myslím si, že sa v tej situácii robilo najlepšie, ako sa vedelo s dostupnosťou všetkých najnovších poznatkov o tomto ochorení. Mnohé procesy boli aj potom neskôr posudzované multicentrickými veľkými štúdiami, ktoré sa dokonca publikovali aj v prestížnych celosvetových časopisoch a následne boli aj implikované v mnohých krajinách sveta," skonštatoval.

Archívne video

Petíciu za pravdu o pandémii Covid–19, ktorú pripravila Dobrá voľba podporilo 30–tisíc ľudí (Zdroj: Topky/Ramon Leško)

Exminister si myslí, že výsledkom preverovania manažmentu pandémie v rokoch 2020 až 2022 by mala byť pripravenosť Slovenska čeliť podobným krízam. "Uvidíme, akými ľuďmi sa obklopí pri posudzovaní toho, čo sa tu dialo, a aké výsledky budú," poznamenal. Zároveň vyjadril obavy, či v tomto prípade nepôjde len o inkvizičný proces, ktorý bude mať za úlohu potrestať predchádzajúcich vládnych predstaviteľov. "Budú robiť všetko pre to, aby si vymýšľali, očierňovali ľudí, ktorí sa snažili úprimne bojovať s pandémiou a robili kroky na to, aby vírus sa šíril čo najmenej. Oni ten vírus spochybňovali, oni si vymýšľali," dodal poslanec za hnutie Slovensko Michal Šipoš.

Vláda vo štvrtok vymenovala Kotlára za jej splnomocnenca pre preverenie procesu riadenia a manažovania zdrojov počas pandémie COVID-19. Postupy a využívanie zdrojov bude Kotlár podľa vlastných slov prešetrovať spoločne s odborným tímom vedcov, lekárov a právnikov.

Viac o téme: VládaKoronavírusMarek KrajčíCovidManažment pandémie
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu