Utorok23. júl 2024, meniny má Oľga, zajtra Vladimír

Ani na druhý pokus neotvorili proces s Bašternákom v kauze Bonaparte

Ladislav Bašternák
Ladislav Bašternák (Zdroj: Ján Zemiar)

BRATISLAVA - Senát Mestského súdu Bratislava I ani na druhý pokus neotvoril súdny proces s Ladislavom Bašternák. Dôvodom bola neúčasť obžalovaného. Hlavné pojednávanie v piatok odročili na 14. marca. Prípad sa týka podozrení z daňových podvodov súvisiacich s výstavbou bytového komplexu Bonaparte.

Súd má podľa prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry Jána Šantu viaceré možnosti, ako sa vysporiadať s takouto situáciou a údajnými PN-kami. "Je zaužívanou súdnou praxou a jednou z alternatív, že neprítomný obžalovaný, zvlášť na začiatku hlavného pojednávania, sa vylúči z tejto pôvodnej veci, vykonajú sa úkony s prítomnými obžalovanými a následne sa jeho vec procesne spojí," povedal prokurátor.

archívne video

Prokurátor po rozhodnutí o podmienečnom prepustení Ladislava Bašternáka (Zdroj: Maarty)

Obžalovaný ospravedlnil svoju neúčasť zdravotnými dôvodmi, súd to neakceptoval. Obžalovanému uložil poriadkovú pokutu v sume 1000 eur. Obhajkyňa podala sťažnosť. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal obžalobu na Ladislava Bašternáka v kauze bytového komplexu Bonaparte v júni 2022. V prípade sú v súvislosti s neoprávneným uplatňovaním nároku na vrátenie DPH pri výstavbe komplexu obžalované aj ďalšie tri osoby.

Viac o téme: PodvodProcesKauzaLadislav BašternákBonaparte
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu