Pondelok25. september 2023, meniny má Vladislav, zajtra Edita

Akcia Vírus poukazuje na to, čo tu bolo a čo po voľbách môže byť znova, tvrdí Krúpa

Zobraziť galériu (2)
(Zdroj: Topky/ Ramon Leško)

BRATISLAVA - Akcia Vírus poukazuje na to, čo tu bolo a čo po parlamentných voľbách môže byť znova. Slovenská informačná služba a Vojenské spravodajstvo boli zneužívane politickou mocou a korumpované. Poslanec Juraj Krúpa (SaS) to uviedol v reakcii na obvinenie dvoch bývalých riaditeľov Vojenského spravodajstva.

archívne video

Juraj Krúpa na tlačovej besede po skončení výboru pre ochranu a bezpečnosť (Zdroj: Topky/Ramon Leško)

"Bavíme sa tu o vytunelovaní Vojenského spravodajstva vo výške 74 miliónov. To je naozaj vysoká suma. Malá nemocnica v Michalovciach stála 30 miliónov. Za toto sme mohli nakúpiť vybavenie na hranice, aby sme ich lepšie strážili," porovnal Krúpa. Tvrdí, že niektoré politické strany sa korupčné kauzy snažia prekryť inými témami.

Akcia Vírus poukazuje na
Zobraziť galériu (2)
 (Zdroj: Topky/ Ramon Leško)

V rámci utorkovej akcie mal byť obvinený bývalý generálny riaditeľ spravodajskej televízie Michal Gučík, s ktorým sa predseda SaS Richard Sulík stretol pred voľbami v roku 2020. Michal Gučík podľa jeho slov zorganizoval stretnutie s Marošom Žilinkom, ktorý v tom čase kandidoval na post generálneho prokurátora. Obvinený však na stretnutí s nimi nebol. "Toto nafukovať na nejakú veľkú kauzu a mňa ťahať o týchto svinstiev, čo sa tu teraz dejú, považujem za veľmi nekorektné," poznamenal Sulík. Tvrdí, že vtedajšieho premiéra Igora Matoviča (OĽANO) o tom informoval.

Národná kriminálna agentúra obvinila v rámci policajnej akcie Vírus 16 fyzických a dve právnické osoby. Okrem iných figurujú medzi obvinenými bývalí riaditelia Vojenského spravodajstva Ľubomír Skuhra a Ján Balciar. Prípad sa týka podozrení z predražených zákaziek pre Vojenské spravodajstvo v rokoch 2013 až 2020. Spôsobená škoda mala byť vo výške najmenej 74 miliónov eur.

Viac o téme: Parlamentné voľbyNAKAJuraj Krúpa
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program
Článkov: 8

Ďalšie zo Zoznamu