Nedeľa25. február 2024, meniny má Frederik, Frederika, zajtra Viktor

Doteraz odvolilo cez voľbu poštou takmer 13-tisíc ľudí zo zahraničia

Ilustračné foto Zobraziť galériu (2)
Ilustračné foto (Zdroj: Getty Images)

BRATISLAVA - Prostredníctvom voľby poštou zo zahraničia hlasovalo vo voľbách do Národnej rady SR doteraz takmer 13.000 voličov. Informoval o tom tlačový odbor Ministerstva vnútra (MV) SR. Návratnú obálku s hlasovacím lístkom je potrebné doručiť na MV najneskôr v piatok 29. septembra do 12.00 h.

Ministerstvo vnútra všetkým zaregistrovaným voličom odoslalo do zahraničia potrebné materiály na hlasovanie. Voliči, ktorí sa v čase doručenia nezdržiavali na zadanej adrese a neprevzali si zásielku v odbernej lehote, prípadne bol adresát poštovému doručovateľovi neznámy, majú stále možnosť odvoliť."Každá vrátená volebná zásielka sa okamžite na ministerstve vnútra skenuje. Skenovaním jedinečného čiarového kódu sa zabezpečí prostredníctvom e-mailovej notifikácie odoslanie informácie voličovi o tom, že jeho obálka sa vrátila ako nedoručená," informuje tlačový odbor MV. Volič následne môže v aplikácii požiadať o opätovné zaslanie materiálov na hlasovanie. Môže tiež zmeniť adresu na doručenie.

Doteraz odvolilo cez voľbu
Zobraziť galériu (2)
 (Zdroj: Getty Images)

Pri zmene adresy na doručenie môže volič zvážiť, či si nechá opätovne zaslať zásielku na štandardnú adresu alebo či využije službu Poste restante, čiže si dá zaslať zásielku na adresu pošty, kde si ju potom sám vyzdvihne."Upozorňujeme voličov, že opakovaná zásielka sa odosiela voličovi jeden, maximálne dva pracovné dni po podaní žiadosti. Odporúčame, aby si sledovali e-mailovú schránku, do ktorej im príde informácia o podacom čísle zásielky, pomocou ktorého môžu sledovať, kedy môžu zásielku očakávať na určenej adrese. V prípade služby Poste restante sa adresátovi uloženie zásielky na pošte neoznamuje a je potrebné, aby si priebežne overoval jej doručenie na príslušnej pošte," informuje MV.

 

#NESTIHLI ste si vyzdvihnúť obálku pre #VOĽBY ✉️ poštou zo zahraničia❓ Požiadajte o #ZNOVUZASLANIE ☝️🙂 Ak ste o voľbu...

Posted by Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR on Wednesday, August 30, 2023

Predčasné parlamentné voľby budú v sobotu 30. septembra

Pokiaľ sa zásielka s materiálmi na hlasovanie vráti na ministerstvo vnútra ako nedoručená, môže volič registráciu poštou aj zrušiť, a potom môže požiadať o vydanie hlasovacieho preukazu. Predčasné parlamentné voľby budú v sobotu 30. septembra. Kandiduje v nich 24 politických strán a hnutí a jedna koalícia. O voľbu poštou zo zahraničia požiadalo 72.993 občanov.

Viac o téme: PoštaZahraničieParlamentné voľbyVoľby poštouVoľby 2023
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu