Sobota24. február 2024, meniny má Matej, zajtra Frederik, Frederika

Za pokus o vraždu expartnerky v Skalici dostal Erik 20 rokov väzenia

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: Getty Images)

BRATISLAVA - Obžalovaný Erik Kora, ktorý vlani v Skalici bodol expartnerku nožom do hrudníka, dostal za pokus o úkladnú vraždu 20-ročný trest väzenia. Pondelkové rozhodnutie senátu banskobystrického pracoviska Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) o treste nie je právoplatné, obžalovaný sa odvolal. Rozhodovať bude Najvyšší súd SR. TASR to potvrdila hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

Obžalovaný na hlavnom pojednávaní urobil vyhlásenie o vine. "Súd po prečítaní listinných dôkazov ukončil dokazovanie, odzneli záverečné reči a bol vyhlásený rozsudok," priblížila hovorkyňa. Okrem pokusu o úkladnú vraždu súd uznal Erika Koru vinným aj z prečinu porušovania domovej slobody. "Uložil mu úhrnný trest odňatia slobody v trvaní 20 rokov so zaradením do ústavu na výkon trestu s maximálnym stupňom stráženia," podotkla.

Nezhody pre nadmerné požívanie alkoholu

Ďalej mu súd uložil ochranný dohľad v trvaní tri roky, ako aj trest prepadnutia veci. "Rozhodnutie nie je právoplatné, obžalovaný podal odvolanie voči výroku o treste, o ktorom rozhodne Najvyšší súd SR," dodala hovorkyňa.

Medzi partnermi v minulosti podľa prokuratúry dochádzalo k častým nezhodám najmä pre nadmerné požívanie alkoholu obžalovaným. Najskôr sa mal expartnerke vyhrážať zabitím prostredníctvom textových správ. Potom podľa Úradu špeciálnej prokuratúry vyliezol na balkón, rozbil sklenenú výplň a vnikol do bytu. Poškodená s dvoma maloletými deťmi utiekla z bytu na ulicu, kde ich obvinený dobehol, napadol ju a bodol nožom do oblasti hrudníka. Dokonaniu skutku zabránili tri osoby, ktoré sa nachádzali v blízkosti miesta činu.

Viac o téme: VraždaSkalicaŠpecializovaný trestný súdErik Kora
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu