Streda29. november 2023, meniny má Vratko, zajtra Andrej, Ondrej, Andreas

Polícia varuje pred hovormi podvodníkov: Vydávajú sa za pracovníkov Interpolu

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: Getty Images)

BRATISLAVA - Polícia upozorňuje na podvodné telefonáty, ktorých cieľom je získať vzdialený prístup do mobilu poškodených. Volajúci v nich vystupujú ako pracovníci generálneho sekretariátu Interpolu vo francúzskom Lyone. Polícia o tom informovala na profile na sociálnej sieti, kde sa venuje hoaxom a podvodom.

"Podvodníci oznámia, že sa občania stali obeťou podvodu a zneužitia identity s cieľom vylákania osobných alebo bankových údajov. Podvodníci im zašlú SMS správu s aktívnym linkom, po otvorení linku získajú vzdialený prístup do mobilu poškodeného a pokúsia sa o neoprávnené prevody prostredníctvom bankových aplikácií, prípadne internetbankingu poškodených na zahraničné účty páchateľov," priblížila.

archívne video Dôchodkyňa naletela podvodníkovi: Falošný policajt ju mal obrať niekoľko tisíc eur a cennosti

Dôchodkyňa naletela podvodníkovi: Falošný policajt ju mal obrať niekoľko tisíc eur a cennosti (Zdroj: Facebook/Polícia SR - Bratislavský kraj)

Polícia vysvetlila, že generálny sekretariát Interpolu v Lyone nekontaktuje fyzické osoby v žiadnej z členských krajín Interpolu. "Národná ústredňa Interpol Bratislava nikdy nezasiela textové alebo e-mailové správy so žiadnym linkom," dodala.

Viac o téme: PodvodPozorPolícia Interpol
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu