Pondelok25. september 2023, meniny má Vladislav, zajtra Edita

Plavky a opaľovací krém? Zabudnite! Pripravte si galoše a dáždniky, najnovšia PREDPOVEĎ vás pripraví o letné ilúzie

Ilustračné foto Zobraziť galériu (7)
Ilustračné foto (Zdroj: Topky/msz, Gettyimages.com)

BRATISLAVA - Mnohí s príchodom letného mesiaca jún zaiste očakávali, že sa budú môcť konečne trochu poopaľovať na pláži či si zájsť niekde na turistiku do lesa. Všetky tieto letné radovánky však budete zrejme musieť tento týždeň hodiť za hlavu. Predpoveď počasia totiž vôbec nevyzerá optimisticky z hľadiska slnečnosti, a tak sa v takmer každý deň pripravte na nejaké tie prehánky či búrku.

archívne video

Extrémne počasie v Bratislave. (Zdroj: Tip čiateľa)

Meteorológovia zo Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) totiž predpokladajú, že tento týždeň to nebude vôbec o slnečnom počasí, aj keď, ku koncu týždňa treba opäť počítať s narastajúcimi teplotami.

Pondelok

Plavky a opaľovací krém?
Zobraziť galériu (7)
 (Zdroj: predpovede.sk)

Od Atlantiku cez Britské ostrovy až po Ukrajinu sa bude udržiavať rozsiahla tlaková výš. Zároveň bude vo vyšších vrstvách ovzdušia zasahovať od severu nad Nemecko a alpskú oblasť brázda nízkeho tlaku vzduchu a po jej okraji bude prúdiť od juhozápadu do našej oblasti vlhký vzduch.

Prevažne veľká, na východe miestami zmenšená oblačnosť. Ojedinele, na západe miestami, dážď alebo prehánky. Ojedinele búrky. Najvyššia denná teplota 23 až 28, na krajnom západe, v Žilinskom kraji a pod Tatrami 18 až 23 st.

Utorok

Plavky a opaľovací krém?
Zobraziť galériu (7)
 (Zdroj: predpovede.sk)

Vo vlhkom vzduchu sa bude nad strednou Európou nachádzať nevýrazné tlakové pole.

Oblačno až zamračené, v noci ojedinele aj zmenšená oblačnosť. V noci miestami - najmä v južnej polovici, cez deň na mnohých miestach dážď, prehánky, ojedinele búrky - aj intenzívnejšie. Najnižšia nočná teplota 16 až 11, v údoliach ojedinele do 9 st. Najvyššia denná teplota 17 až 22 st. Na juhu ojedinele aj teplejšie.

Streda

Plavky a opaľovací krém?
Zobraziť galériu (7)
 (Zdroj: predpovede.sk)

Aj v stredu sa vo vlhkom vzduchu bude nad strednou Európou udržiavať naďalej nevýrazné tlakové pole.

Prevažne veľká oblačnosť. Na mnohých miestach prehánky, dážď, lokálne búrky. Najnižšia nočná teplota 16 až 11 st. Na severe ojedinele chladnejšie. Najvyššia denná teplota 19 až 24 st.

Štvrtok

Plavky a opaľovací krém?
Zobraziť galériu (7)
 (Zdroj: predpovede.sk)

Nad našou oblasťou sa naďalej bude vo vlhkom vzduchu udržiavať nevýrazné tlakové pole.

Prevažne veľká, ojedinele prechodne zmenšená oblačnosť. Na viacerých miestach, v noci miestami, prehánky, dážď. Lokálne búrky, aj intenzívne. Najnižšia nočná teplota 16 až 10 st. Najvyššia denná teplota 20 až 26 st.

Piatok

Plavky a opaľovací krém?
Zobraziť galériu (7)
 (Zdroj: predpovede.sk)

Obdobie piatku a víkendu bude ako celok teplotne normálne až nadnormálne.

Bude však prevažne oblačno. Na mnohých miestach prehánky, dážď, lokálne búrky - aj intenzívnejšie. Na východe menej zrážok. Najnižšia nočná teplota 17 až 10 st. Najvyššia denná teplota 21 až 28 st.

Viac o téme: PočasiePredpoveďSHMÚ
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program
Článkov: 8

Ďalšie zo Zoznamu