Sobota23. september 2023, meniny má Zdenka, zajtra Ľubor, Ľuboš

Polícia obvinila opitého vodiča Tatry, ktorý mal zakázané šoférovať

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: Topky - Ramon Leško)

TREBIŠOV - Polícia obvinila vodiča, ktorý opitý šoféroval nákladné auto a zároveň mal zakázané viesť akékoľvek motorové vozidlo. Informovala o tom košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová s tým, že za obdobný čin spáchaný pod vplyvom návykovej látky bol už predtým odsúdený.

Policajti zastavili nákladné auto zn. Tatra vo štvrtok (25. 5.) popoludní. Vodič išiel po ceste I/79 smerom na obec Luhyňa v okrese Trebišov. V dychu mal 2,27 promile alkoholu. Opakovanou dychovou skúškou mu namerali 2,46 promile. Pri kontrole zároveň zistili, že vodič má do mája 2026 uložený zákaz činnosti viesť motorové vozidlá všetkých druhov.

 

NEPOUČITEĽNÝ Včera popoludní viedol 39-ročný muž z okresu Trebišov nákladné motorové vozidlo zn. Tatra 815 v úseku...

Posted by Polícia SR - Košický kraj on Friday, May 26, 2023

"Vzhľadom na veľkosť a hmotnosť dopravného prostriedku, osobitné a sťažené podmienky na rýchle zastavenie takéhoto vozidla, vodič svojím konaním v stave vylučujúcom spôsobilosť na riadne a bezpečné vedenie vozidla, mohol vážne ohroziť život alebo zdravie ľudí, alebo spôsobiť značnú škodu na majetku, a navyše bol za taký čin v predchádzajúcich 24 mesiacoch odsúdený, bol po vykonaní potrebných procesných úkonov ihneď eskortovaný do cely policajného zaistenia," dodala.

Muža obvinili z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky

Muža obvinili z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky spáchaného v jednočinnom súbehu s prečinom marenia výkonu úradného rozhodnutia. V prípade dokázania viny mu hrozia dva roky za mrežami.

Viac o téme: VodičPolícia Zákaz šoférovaniaObvinenie Tatra
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program
Článkov: 8

Ďalšie zo Zoznamu