Streda27. september 2023, meniny má Cyprián, Damián, zajtra Václav

Ódor odmieta obvinenie hnutia OĽaNO! Žiadna tajná dohoda s Bratislavou nie je, sú to nezmysly

(Zdroj: Topky/Vlado Anjel)

BRATISLAVA - Predseda vlády odborníkov Ľudovít Ódor odmieta obvinenie hnutia OĽANO o možnej tajnej dohode mesta Bratislava s Úradom vlády SR, na základe ktorej by malo hlavné mesto dostať 50 miliónov eur.

"Žiadne také stretnutie nebolo, žiadna tajná dohoda. Považujem tieto veci za nezmysly a nebudem ich komentovať," uviedol premiér v stredu na tlačovej konferencii na ministerstve financií. Poslanci OĽANO v utorok (16. 5.) informovali o podozrení, že mesto Bratislava dostane od vlády 50 miliónov eur, ktoré zvýšili z balíka pomoci.

Ľudovít Ódor na návšteve u ministra financií Michala Horvátha (Zdroj: Topky/Maarty)

Apeluje na ich férové rozdelenie obciam a mestám na Slovensku, údajný postup vlády kritizuje. Argumentuje prepojeniami predsedu vlády odborníkov Ľudovíta Ódora a prezidentky Zuzany Čaputovej na Progresívne Slovensko, s ktorým je spájaný aj primátor Bratislavy Matúš Vallo. Už skôr sa voči tvrdeniam OĽANO ohradilo aj mesto Bratislava. Podľa magistrátu ide o ďalšie z účelových klamstiev lídra hnutia Igora Matoviča, ďalší z útokov na hlavné mesto Slovenskej republiky a cez mesto aj na Progresívne Slovensko.

Viac o téme: BratislavaÚrad vládyOĽaNOĽudovít Ódor
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program
Článkov: 8

Ďalšie zo Zoznamu