Utorok3. október 2023, meniny má Stela, zajtra František

Ministerstvo obrany SR upozorňuje na plánované presuny vojakov a techniky

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: MO SR)

BRATISLAVA - Ministerstvo obrany (MO) SR upozorňuje na viaceré plánované a riadne schválené cestné a železničné presuny Ozbrojených síl (OS) SR, ale tiež zahraničných spojeneckých ozbrojených síl cez územie SR. Uskutočnia sa v období od 22. mája a následne počas júna. TASR o tom informoval komunikačný odbor rezortu.

"Presuny súvisia s cvičením slovenských ozbrojených síl a tiež s pravidelnými a naplánovanými rotáciami v rámci Mnohonárodnej bojovej skupiny NATO v SR," priblížilo ministerstvo. MO SR vysvetľuje, že ide o bežnú obmenu personálu a techniky v rámci harmonogramu jednotlivých kontingentov. Súbežne, ale nezávisle od rotácií sa uskutoční aj cvičenie Ozbrojených síl SR Alertex, ktoré preverí pripravenosť útvarov a zariadení OS SR. "Ide o bežné cvičenie, ktoré sa nijakým spôsobom nedotkne civilného obyvateľstva," doplnil rezort.

Ministerstvo deklaruje, že v súvislosti s presunmi prijalo potrebné organizačné opatrenia, aby minimalizovalo vplyv na bežnú premávku. Zároveň však apeluje na verejnosť, aby v rámci bezpečnosti a ohľaduplnosti umožnila vojakom plynulý prejazd a zdržala sa fotografovania alebo zaznamenávania presunov.

Viac o téme: TechnikaVojaciPresunMinisterstvo obrany SR
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program
Článkov: 8

Ďalšie zo Zoznamu