Štvrtok29. február 2024, meniny má Radomír, zajtra Albín

Polícia riešila v Trnavskom kraji počas akcie Život 808 previnilcov

Ilustračné foto Zobraziť galériu (2)
Ilustračné foto (Zdroj: Facebook/Polícia SR - Bratislavský kraj)

TRNAVA - Policajti dopravnej, poriadkovej a železničnej polície sa aj v rámci Trnavského kraja zapojili do dopravno-bezpečnostnej akcie Život. Policajné hliadky zaznamenali počas akcie 808 previnilcov. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Zlatica Antalová.

Cieľom akcie bolo znížiť počet nehôd, pri ktorých sa zrania alebo zomrú nevinné osoby. "Policajné hliadky sa zamerali najmä na dodržiavanie zákazu požívania alkoholu, ale aj na spôsob a rýchlosť jazdy či dodržiavanie zákazu používania telefónov pri jazde. Pozornosť upriamili aj na dodržiavanie povinností chodcov a cyklistov," uviedla Antalová.

Polícia riešila v Trnavskom
Zobraziť galériu (2)
Polícia riešila v Trnavskom kraji počas akcie Život 808 previnilcov  (Zdroj: Facebook/Polícia SR - Trnavský kraj)

Počas akcie vyriešili policajti na mieste pokutou 712 vodičov áut, dvoch motorkárov, dvoch cyklistov a štyroch chodcov. "Napomenutím vyriešili 44 osôb a o rovnakom počte bude konať správny orgán. Vodičský preukaz bol zadržaný 20 vodičom áut," doplnila krajská policajná hovorkyňa. Alkohol malo v dychu 31 osôb. "Pozitívny výsledok dychovej skúšky vyšiel 14 vodičom a 17 cyklistom. Siedmi vodiči sa dopustili trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Nad jedno promile nafúkalo aj deväť cyklistov," informovala Antalová.

 

VEĽKONOČNÁ DOPRAVNÁ AKCIA „ŽIVOT“ POLICAJTI RIEŠILI 8️⃣0️⃣8️⃣ PREVINILCOV Policajti dopravnej, poriadkovej a...

Posted by Polícia SR - Trnavský kraj on Wednesday, April 12, 2023

Najviac priestupkov bolo z dôvodu prekročenia rýchlosti

Najviac priestupkov bolo z dôvodu prekročenia rýchlosti. "Tú prekročilo 301 vodičov, z toho dvaja motorkári. Bezpečnostné pásy nepoužívalo 93 osôb, 33 vodičov počas jazdy telefonovalo a 31 osôb malo zlý technický stav auta," povedala krajská policajná hovorkyňa.

Viac o téme: AkciaPolícia ŽivotTrnavský kraj
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu