Sobota24. február 2024, meniny má Matej, zajtra Frederik, Frederika

V kauze vraždy člena zločineckého gangu Niguta vypovedali ďalší svedkovia

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: TASR/Ján Krošlák)

BANSKÁ BYSTRICA - Výsluchmi ďalších svedkov pokračovalo v stredu na banskobystrickom pracovisku Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) hlavné pojednávanie v kauze úkladnej vraždy člena zločineckého gangu Róberta Niguta a pokusu o úkladnú vraždu gelnického podnikateľa Mariána Kakalejčíka. Obžalovaným Radovanovi Vargovi a Ladislavovi Alföldimu. v prípade uznania viny hrozí výnimočný trest 25 rokov až doživotie.

Proces sa začal vlani v decembri a v stredu vypovedali ďalší svedkovia, ktorých k závažnej trestnej činnosti oboch mužov navrhla vypočuť obžaloba. Na ich výsluchoch trvali aj obžalovaní. Radovan Varga, ktorý má byť v oboch prípadoch objednávateľom vraždy, vinu popiera. Na podnikateľa strieľal Nigut pred desiatimi rokmi v lokalite Jahodná neďaleko Košíc, ale neúspešne. Ladislav Alföldi, ktorý si odpykáva 25-ročný trest odňatia slobody za iné zločiny, síce priznáva, že Niguta pripravil o život, ale išlo údajne o zabitie v sebaobrane. Tvrdí preto, že zo skutku tak, ako ho popisuje obžaloba, je nevinný.

archívne video 

Pojednávanie v kauze mafiánskej vraždy Róberta Niguta (Zdroj: TASR/Ján Krošlák)

Kostrové pozostatky vykopali pri obci Dolný Chotár

Z vraždy Niguta boli pôvodne obvinené štyri osoby, medzi nimi aj František Dora mladší a Juraj Bugár, ktorí spolupracujú s orgánmi činnými v trestnom konaní. Na súde už vypovedali a oboch usvedčovali. Polícia pátrala po Nigutovi deväť rokov aj v spolupráci s Interpolom. V neprítomnosti bol odsúdený na doživotie. Konalo sa voči nemu ako proti ušlému. Jeho kostrové pozostatky vykopali v júli minulého roka pri obci Dolný Chotár v okrese Galanta. Identitu obete potvrdila analýza DNA. Patril medzi vysokopostavených a údajne aj najnebezpečnejších členov východoslovenského zločineckého gangu Róberta Okoličányho.

Viac o téme: VraždaGangSvedkoviaRóbert Niguta
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu