Utorok26. september 2023, meniny má Edita, zajtra Cyprián, Damián

Prezidentka vyzdvihuje odkaz Veľkého piatka: Premiér si ho pripomenul v Marianke

Krížová cesta v Marianke
Krížová cesta v Marianke (Zdroj: Facebook/Eduard Heger - predseda vlády SR )

BRATISLAVA - Posolstvo Veľkého piatka je aktuálne pre všetkých bez ohľadu na vierovyznanie. Predstavuje výzvu na zbavenie sa predsudkov, aby sme neodsudzovali a netrestali. Prezidentka Zuzana Čaputová to uviedla na sociálnej sieti. Veľkonočné želanie napísal aj predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) a dočasne poverený premiér Eduard Heger.

"Veľký piatok je pre nás príležitosť zastaviť sa na prahu blížiacich sa sviatkov a vnímať hĺbku veľkonočného posolstva. Premýšľať o bolesti a nádeji. O schopnosti odpúšťať a neodpovedať na zlo ďalším zlom," uviedla Čaputová.

 

Veľký piatok je pre nás príležitosť zastaviť sa na prahu blížiacich sa sviatkov a vnímať hĺbku veľkonočného posolstva....

Posted by Zuzana Čaputová on Friday, April 7, 2023

Posolstvo Veľkého piatka je podľa prezidentky dôležité najmä dnes, v časoch, keď sa obraz spoločnosti i stav sveta tak veľmi líšia od našich túžob a očakávaní. Vyzvala ľudí, aby sa nedali ovplyvniť nenávisťou a nechali prehovoriť lásku, súcit, pochopenie a milosrdenstvo.

K príležitosti sviatkov sa nevyjadrila jediná

Predseda Národnej rady SR zaželal ľuďom sviatky prežité v zdraví a v kruhu blízkych.

 

Priatelia, prajem vam prijemne prezitie velkonocnych sviatkov. Prezite ich v zdravi a v kruhu vasich blizkych …

Posted by Boris Kollar on Thursday, April 6, 2023

Poverený predseda vlády si Veľký piatok alebo Piatok utrpenia Pána pripomína ako spomienku na deň utrpenia, ukrižovania a smrti Ježiša Krista. "Spolu s rodinou som sa dnes zúčastnil modlitby krížovej cesty v Marianke, ktorá bola pre mňa silným momentom. Prajem vám pokojné sviatky a oddýchnite si," napísal na sociálnej sieti.

 

Veľký piatok alebo Piatok utrpenia Pána si pripomínam ako spomienku na deň utrpenia, ukrižovania a smrti Ježiša Krista....

Posted by Eduard Heger - predseda vlády SR on Friday, April 7, 2023
Viac o téme: SviatkyBoris KollárVeľká nocVeľký piatokZuzana ČaputováEduard Heger
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program
Článkov: 8

Ďalšie zo Zoznamu