Streda, 29. marec 2023. Meniny má Miroslav, zajtra Vieroslava.

Počasie komplikuje dopravu: Donovaly uzavreli pre autá nad 10 metrov dĺžky

Ilustračné fotoGaléria fotiek (1)
Ilustračné foto
Zdroj: TASR/Branislav Račko

BRATISLAVA - Počasie komplikuje dopravu na slovenských cestách. Horský priechod (HP) Donovaly pre silnú poľadovicu uzavreli pre autá nad desať metrov dĺžky. Informuje o tom Slovenská správa ciest na webe zjazdnost.sk


Pre všetku dopravu je pre skrížený kamión uzavretý úsek HP Kremnické Bane - cesta I/65. Z dôvodu silného vetra a tvorby závejov uzavreli aj cesty III/3061 Štrba - Šuňava a III/3063 Lučivná. Vozidlá nad 12 metrov neprejdú ani cez HP Príslop, obchádzka vedie cez Tvrdošín. SSC vodičov varuje pred tvorbou snehových jazykov na cestách III. triedy v okrese Námestovo, tvoriť sa môžu aj na HP Donovaly, HP Besník a na cestách v oblasti Liptovského Hrádku.

Pre silné sneženie je znížená dohľadnosť do 100 metrov v lokalitách Svrčinovec a Čierne-Polesie. Zelená vlna RTVS informuje aj o silnom snežení na HP Čertovica, úsek je podľa nej ťažko zjazdný. Zasnežená a ťažko zjazdná cesta má byť aj na diaľnici D1 medzi Liptovským Mikulášom a Popradom. V oblasti Štrby cestári upozorňujú na nárazový vietor.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články