Streda28. február 2024, meniny má Zlatica, zajtra Radomír

FOTO Pri zostupe z Kubínskej hole zablúdil 53-ročný lyžiar: Záchranári ho našli na severnej strane Oravskej Magury

Zobraziť galériu (2)
(Zdroj: Facebook/Horská záchranná služba)

DOLNÝ KUBÍN - Horských záchranárov z Malej Fatry požiadal v sobotu (28. 1.) popoludní o pomoc 53-ročný lyžiar, ktorý zablúdil v lese pri zostupe z Kubínskej hole. Informovala o tom Horská záchranná služba (HZS) na svojej webovej stránke.

"Po tom, ako vyšiel na vrchol Kubínskej hole, zlyžoval z hrebeňovej časti do lesného porastu, kde zablúdil. Po takmer dvojhodinovej snahe poradiť si sám kontaktoval záchranárov HZS, ktorým poskytol GPS súradnice svojej polohy. Záchranári sa vydali na označené miesto, tam však muža nenašli," informuje HZS.

FOTO Pri zostupe z
Zobraziť galériu (2)
 (Zdroj: Facebook/Horská záchranná služba)

Nezvestného muža našli na severnej strane Oravskej Magury

Prostredníctvom Operačného strediska tiesňového volania HZS sa opätovne telefonicky spojili so zablúdeným mužom a snažili sa získať čo najviac informácií o jeho postupe. Nezvestného muža sa im podarilo nájsť na severnej strane Oravskej Magury. "Bol bez zranení, záchranári mu pomohli dostať sa späť na zvážnicu k skútru, ktorým ho transportovali späť do lyžiarskeho strediska. Odtiaľ pokračoval na vlastnú žiadosť v sprievode rodinného príslušníka," doplnili horskí záchranári.

Viac o téme: LyžiarKubínska hoľaHorská záchranná služba
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu